Nem minden állomás teltházas a Guns N' Roses Not In This Lifetime turnéján, ám a szervezők szerint a körút így is elképesztő sikernek tekinthető, és nem is számítottak arra, hogy az összes futballstadion megtelik majd. A zenekar a szakmabeliek szerint eleve olyan modellt követ, amit ma már kevesen mernek bevállalni a koncertpiacon.
Összefoglalót közölt a The Wall Street Journal a Guns N' Roses Not In This Lifetime turnéjáról, és az eddigiek alapján azt a kérdést szegezték a szervező Live Nationnek, hogy nem akartak-e túl nagyot markolni. A felvetést az indokolta, hogy a zenekar koncertsorozatán nem minden állomás teltházas: miközben Detroitban 41 ezren vettek részt a turné nyitóállomásán, és nem maradt jegy a Ford Field stadionba, Kansas Cityben például bőven akadtak foghíjas széksorok is az Arrowhead stadionban, igaz, itt is 27 ezren váltottak belépőt a bulira. Chicagóban pedig a nagy érdeklődés miatt két koncertet is adott a Guns, de ezek közül csak az első volt sold out a 71 ezer férőhelyes Soldier Field stadionban, a másodiknál az egyik oldalon már nem nyitották meg a felső karéjt.
A szervezők szerint ugyanakkor nem is volt cél, hogy minden egyes állomásra eladják az összes jegyet, amelyek átlagos ára egyébként 130 dollár (több mint 35 ezer forint). Az amerikai Live Nation szerint nem kérdés, hogy a turné hatalmas siker. „Nemcsak a nyár legsikeresebb rockturnéjáról van szó, hanem a 2016-os év legtöbbet jövedelmező turnéinak egyikéről is, amely egyben minden idők egyik legsikeresebb újjáalakuló turnéja is lesz. Eddig hat koncert ment le, és máris több mint százmillió dollár folyt be a jegybevételekből. Várakozásaink szerint több mint egymillió jegy fogy majd a koncertekre, és csakis gratulálni tudunk a zenekarnak ehhez a monumentális eredményhez", írta a cég.
A lap emellett megszólította Bob Roux igazgatóhelyettest is, aki a kevésbé látogatott állomásokra is magyarázattal szolgált. „Összességében azt várjuk, hogy legalább a turnéra kapható jegyek kilencven százaléka elfogyjon", mondta Roux. „Ahol pedig nem voltak annyian, az annak köszönhető, hogy a zenekar alapvetően azokban a városokban játszik, ahol ők akarnak, és nem ragaszkodnak mindenáron a legnépesebb központokhoz, ahol jobban garantált lenne a teltház. A nagyobb városok minden egyes turnén jobban teljesítenek, mint a kisebb lakosságúak. De eleve a teljes turné profitját tartjuk szem előtt, nem pedig az egyes koncertekét. A huszonöt koncertből tizenkettő teltházas vagy már közelíti ezt, és várhatóan további öt is megtelik majd." „A koncert Kansas Cityben közel 3,5 millió dollárt hozott, és ebben a szakmában senki sem gondolhatja azt, hogy abban a városban valaha is teltházas koncertet lehet csinálni", tette hozzá Steve Herman, a cég egyik másik topvezetője. „Chicagóban pedig csak az első, teltházas koncert bevételei megközelítették a 9 millió dollárt."
A Wall Street Journal kiemeli: a Guns N' Roses eleve nagyban eltér a mai szokásoktól a futballstadionos turnéval, hiszen a Rolling Stonest és Beyoncét leszámítva napjainkban már gyakorlatilag egyetlen előadó sem meri megkockáztatni Észak-Amerikában, hogy kizárólag a legnagyobb helyszíneken koncertezzen. Még az utóbbi évek egyik leghatalmasabb sztárja, Taylor Swift is kisebb, 15-25 ezer férőhelyes arénákba szervezett állomásokat vegyített aktuális turnéjába a stadionok mellett. A Live Nation profitmaximalizálási céllal döntött a kizárólagos stadionturné mellett a Guns esetében, akik egyébként már az áprilisi előzetes, bemelegítő koncertekkel is több mint 30 millió dollárnyi jegybevételre tettek szert.
A Guns N' Roses augusztus második feléig járja Észak-Amerikát, még szerintük is meglepően jó hangulatban. Utána elvileg dél-amerikai koncertek várhatók tőlük még idén, de hivatalos bejelentést egyelőre nem tettek a turné folytatásáról. Európába idén már gyakorlatilag biztosan nem jönnek át.
Hozzászólások
Kovásznába ahol lakok ezért meg lennél bicskázva4!
Ez egy nagno gyenge, kispolgári szemlélet, hogy a Guns már 1988-ban hülyére kereste magát Oké, lehet, hogy tényleg meghülyültek az akkori pénztől, de amit ők kerestek az aprópénz.
Aprópénz, ha megpróbálnál belőle egy sztárcsapatot csinálni az európai fociban. Százmillió dollár, húúú ... ennyiért még nem kapsz egy Paul Pogbát, aki egy darab focista, amiből neked 11 kell a pályára.
A pénz hatalom. A hatalom meg a legerősebb drog. Nézd meg Donald Trumpot, lehet hogy elnök lesz, pusztán azzal, hogy irgalmatlan sok pénze van, és ezzel eljut a véleménye az ország lakosaihoz.
Igenis ki kell mondani, hogy nincs az a pénz, aminél nem lehetne többet akarni
Nem akarom védeni azt a stábot amelyik egy GnR mellett dolgozhat, de azoknak is "enni kell valamit". Nem 10 háttéremberről van szó. A banda megtehetné, hogy lemond a saját gázsijáról, de nem gondolom hogy olyan kurva nagy barátság menne náluk ehhez. Arról nem beszélve, hogy szervezz le és tarts kontroll alatt egy olyan GnR bulit ami ingyen van. Egyébként megtehetnék persze, de kérdés az, hogy miért tennék meg? Meg is mondom őszintén én nem irigylem őket. Cserélne a bánat velük, de komolyan mondom. Nem hinné az ember de meg lehet őrülni a sok pénztől is, hogy nincs mire elkölteni. Aki mást mond hazudik, főleg ha már 88-ban is hülyére kereste magát. És annak ellenére amit fentebb írtam, nem gondolom azt sem, hogy különösebben a pénz motiválná őket manapság. Nagyjából leszarják, menjen le jól a buli, ez az első szempont.
te ugye egy buta troll vagy ilyen helyesírással, meg ilyen dumával?
Teljesen igazad van! Főleg, hogy ezt egy 'marketinges' mondta, nem egy zenész..:D A livenation fejesei.
aki ilyet mond, az nem zenész, hanem kib...ott marketinges, nem?