Nyilvánvalóan a Guns N’ Roses idei nyári turnéja is kútba esett, de úgy tűnik, a zenekar nem tétlenkedik: ha hihetünk egy igencsak belsős forrásnak, komoly ütemben készül a visszatérő album.
Az eredeti tervek szerint május 20-án, Lisszabonban kezdte volna meg az idei európai koncertezést a Guns N’ Roses, és ugyan a dátumokat egyelőre nem mondták le és nem is halasztották el, a jelen körülmények között elég egyértelmű, hogy tavasszal és nyáron biztosan nem folytatódhat minden idők harmadik legsikeresebb turnéja, az eddig közel 5,4 millió néző által megtekintett Not In This Lifetime. A csapat ugyanakkor nem ül a babérjain: Duff McKagan felesége, Susan Holmes McKagan, aki annak idején az első között lebegtette meg informálisan a banda visszatérését, most elárulta az Appetite For Distortion podcastben, hogy készül az új nagylemez. „Annyit mondhatok, hogy a GN’R nagy körültekintéssel dolgozik az új dolgokon, és gyilkos a végeredmény”, mondta Susan. „Nem mondhatok többet, de hallottam már ezt-azt, és állati nagyszabású az egész. Nem mehetek bele a részletekbe, de azért szeretném terjeszteni a jó híreket…”
Slash januárban már szintén megerősítette: folyik a munka a friss zenéken. Ugyanakkor mindez nem jelenti azt, hogy hamarosan – vagy egyáltalán valaha – hagyományos albumot jelentetnének meg. „Nincs egyértelmű válasz semmit illetően, és maradjunk is ennyiben”, szögezte le akkor a gitáros. „Haladunk, de konkrétumokat nem tudok mondani. Ennek legfőbb oka a zeneipar jelenlegi állapota. Elsősorban az a kérdés: hogyan csináld ezt az egészet? Mármint van anyagunk, folynak felvételek, és tényleg történnek a dolgok, de nem vagyunk benne biztosak, mihez kezdünk majd ezzel az egésszel. A 2020-as zeneipar nagyon másmilyen ahhoz képest, mint amikor legutóbb lemezt adtam ki a Gunsszal. Az emberek egy része azt mondja: igen, csináljatok egy albumot old school módon. A többiek meg: de hát már azt sem tudjuk, mit jelent manapság lemezt vásárolni!”
A feldolgozásokat rejtő, 1993-as The Spaghetti Incident? feldolgozásalbumot nem számítva a csapat legutóbb 1991-ben adott ki olyan új dalokat a Use Your Illusion I-II lemezeken, amelyekben Slash és Duff McKagan is játszott, de már a nélkülük készült egyetlen soralbum, a 2008-as Chinese Democracy megjelenése óta is lassan tizenkét év telt el.
Hozzászólások
Majd megkérdezem tőle.
elöl voltam k..va jó volt mindkét banda....nem hátrafele nézelődtem ki mozdul be vagy sem.....a közönség nagyrésze a November rain, és a Don"t you cry miatt jött...ami nem baj csak valóban "akár két műfaj" találkozott ott.....az FNM még a War Pigs-t is elnyomta a Guns-t váró közönségnek ez olyan bemozdulást okozott ,mintha az Iron Maiden Pet Shop Boys dalokat játszana..... Igen de jobbak voltak....sokkal. Ettől még Axl egy nagy előadó benne van az X :) még az AC/DC-t is el lehetett vele adni ( kinek tetszett kinek nem az ebből a szempontból tök mindegy) nehezen tudom elképzelni kivel lehetett volna még esetleg ....én bízom egy jó lemezben hátha..
A fénykor a Soundgarden-nél két év múlva jött el,a koncerten senki nem vágta őket,a Faith No More-ra kb az Epic-nél volt bemozdulás.Világos volt,szar idő is,nem az ő terepük volt,szóval jobbak semmiképp nem voltak,nem róluk szólt a buli.Mindenki a főbandát várta,olyan is volt a hangulat.Az megint más téma,hogy én is szívesebben néztem volna Guns-t a Pecsa-ban '87ben,de ez nem volt lehetséges.
..hát ja ,ha már ki hogy látja a virtuózokat...1992-ben szerencsém volt őket látni a Népstadionban. Nagyon jó volt, csak egy hiba volt, amiről nem ők tehettek.....előzenekarnak elhozták a Soundgardent és a Faith No More zenekarokat melyek akkor a fénykorukat élték minden tekintetben. Hát azok után.....na hát nyengébbek voltak sokkal élőben.....az albumaik dalaik viszont valóban kiállták az idő próbáját..hallgatom azóta is renndszeresen őket...persze az előbb említett két zenekart is...viszont G'n'R koncertre nem vágyom azóta sem...bocsika...
Akkor én már nem is szaporítom a szót.Leírtad a lényeget.Nem is értem,hogy jönnek ide az Axl-szólózenekar tagjai.Persze,ki hogy látja.
Igen, én is ezzel értek egyet, hogy lehet, hogy vannak Slashnél (sőt, biztos!) képzettebb gitárosok, de Slash neve a szakmában már akkora márkanév, (ronda magyar szóval: brand) hogy ezt az előnyt már senki nem fogja tudni behozni vele szemben, lehet bármekkora virtuóz is a hangszerén!
Az új GunsN'Roses albumról meg annyit, hogy talán már kész is van, csak az a bizonyos "feleség" így próbálja fokozni a várakozást, főleg, hogy a kialakult járványhelyzet miatt most az időhúzás, meg a rajongók felcsigázása nem jön rosszul tekintettel arra, hogy a zeneiparban gyakorlatilag nem történik az égvilágon semmi.
Kb. majdnem mindenki, aki megfordult a bandában. Nem véletlen, hogy pl. Slash visszatérése előtt kipucolták a gitárszekciót, nehogy valaki legitározza. Fortust is csak azért hagyták meg, mert kell a ritmusgitár a bandában, de gondolom előtte jól a lelkére kötötték, hogy eszébe ne jusson bravúroskodni.
De egy Tommy Stinson - Duff McKagan összevetésben sem mondanám azt, hogy olyan hatalmas előnyben lenne Duff, ha abban van egyáltalán.
Olyan túl sokszor nem akart havert beerőltetni a bandába, kb. egy ilyen esetet ismerünk, amikor Paul Tobias-t tette be a bandába a többiek tudta nélkül. És mivel azonos körökből érkezett, mint a többiek (lásd pl. Shadow of Your Love, szerzők: Rose, Stradlin, Tobias) nem a képességeivel volt gond, nem ezért durcizott Slash, hanem egyrészt mert nem kérdezték meg, másrészt mert még az ő, azaz Slash részeiből is újrajátaszott ezt-azt.
A korábbi, pl. Steven-Matt vagy Izzy-Gilby cserékre sem a haveri alap volt elsősorban a jellemző, ahogy a később érkezett emberkék sem a szépságük és mosolyuk miatt kerültek be.
Szerzőség terén meg annyit, hogy egy dalt nem csak megírni kell, hanem elő is kell azt adni, ráadásul nem csak utólag számít az előadó személye, hanem már az írást is befolyásolhatja az, ha tudja az ember, hogy ki fogja a dalt előadni. Mert bizony Izzy a GNR után is írt dalokat, amiket mindenki ismer és dúdol, és milliónyi lemezt adtak el ezekkel a dalokkal... vagy várjunk csak! Nem, nem így történt. Arról nem is beszélve, hogy sok esetben "csak" társszerző, így viszont nem tudjuk, hogy mi az ő része, és hogy milyen lett volna a dal, ha csal egyedül komponálja azt.
Kivéve, hogy a Load kurvajó.
Amit írtál teljesen igaz, érdekes kivétel számora a falling into infinity. Mikor megjelent, teljesen kiakadtam rajta, annyira mást vártam, talán még !!kazettára!! sem másoltam át akkor ,hirtelen felháborodásomb an....aztán kb 8-10 évvel később elkezdtem hallgatni valamiért, mára mindenképp benne van a TOP3 DT-ben nálam. :)
Mondanál pár nevet?Nekem hirtelen egy se ugrik be.