Hivatalos videót tett közzé a Peacock a Nirvana hangszereseinek idei második összeröffenéséről. A csapat ezúttal Post Malone-nal állt színpadra a Saturday Night Live ötvenéves születésnapi gáláján.
Február 14-én ismét egy színpadon álltak a Nirvana élő tagjai, azaz Dave Grohl dobos, Krist Novoselic basszer és Pat Smear gitáros, méghozzá a Saturday Night Live tévéműsor fél évszázados fennállását ünneplő gálán. A hangszereseket ezúttal Post Malone segítette ki a néhai Kurt Cobain helyén, és a Smells Like Teen Spiritet játszották. A formációt Adam Sandler konferálta fel, méghozzá Post-Nirvanaként. A különleges eseményen egyébként rajtuk kívül olyanok léptek még fel, mint Eddie Vedder, Miley Cyrus, Snoop Dogg, Jelly Roll, Lauryn Hill vagy az Arcade Fire. Most hivatalos videó is megtekinthető a Nirvana speciális előadásáról.
Minden idők egyik legfontosabb rockcsapatának hangszeresei idén már színpadra léptek egyszer közösen, a Fire Aid jótékonysági gálán Los Angelesben, január 30-án. Grohl, Novoselic és Smear trióját akkor St. Vincent, Joan Jett, Kim Gordon és a dobos lánya Violet Grohl segítette ki.
Post Malone köztudottan óriási Nirvana-rajongó, 2020-ban, a világjárvány idején még egy kizárólag Nirvana-dalokból álló livestreamet is közvetített a Blink-182 dobosa, Travis Barker közreműködésével. Ennek vinylkiadása idén áprilisban, a Record Store Dayre jelenik majd meg.
Hozzászólások