Nem jutott be a Rock And Roll Hall Of Fame-be az Iron Maiden. Bekerül viszont a dicsőségcsarnokba a Foo Fighters, és Randy Rhoads is speciális elismerésben részesül.
A Foo Fighterst, a The Go-Go’st, Jay-Z-t, Carole Kinget, Todd Rundgrent és Tina Turnert iktatják be idén a Rock And Roll Hall Of Fame-be. Mellettük az úgynevezett zenei kiválósági díj idei kitüntetettjei LL Cool J, Billy Preston, illetve Randy Rhoads lesznek, de különböző kisebb elismerésekkel honorálja a zsűri a Kraftwerket, Gil Scott Heront és Charley Pattont is. Mindez azt jelenti, hogy az idén először jelölt Iron Maiden például nem került be a dicsőségcsarnokba.
A szavazás a szokásos módon történt: a több mint ezerfős, zeneipari szakemberekből, újságírókból álló szakmai zsűri mellett a rajongók is szavazhattak. A közönségszavazás nyerteseit hagyományosan mindig be szokták iktatni, ezt idén Tina Turner nyerte meg 585 ezer vokssal, a másodikként befutó Fela Kuti a maga 545 ezer szavazatával már nem ütötte meg a zsűri ingerküszöbét, ellentétben a The Go-Go’sszal, akik nagyjából 150 ezer szavazatot kaptak, akárcsak az Iron Maiden. A Foo Fighters ötödikként végzett a közönségszavazáson.
Mivel évről évre viták robbannak ki arról, kik kerülnek be a dicsőségcsarnokba és kik nem, idén Greg Harris, a Rock And Roll Hall Of Fame vezérigazgatója többek között az ezt firtató kérdésekre is válaszolt az Audacynek. Az apropót Dee Snider kijelentése jelentette, aki nemrég annyit mondott: a dicsőségcsarnok egyszerűen nem tiszteli kellő mértékben a heavy metalt mint stílust. „Ez egy érdekes felvetés, mert nagyon is tiszteljük – mondta Harris. – A rock’n’roll összes formáját ünnepeljük. Jelöltük a Maident, a Judas Priestet, a Def Leppardot be is iktattuk… A nevezettek több mint 80 százaléka idővel bekerül. Tényleg csak azon múlik az egész, hogy jelöljük őket kitartóan, bocsássuk szavazásra, és döntsön a zsűri. Ezek mind csodálatos zenekarok, ehhez kétség sem férhet: megérdemlik a jelölést, megérdemlik, hogy fontolóra vegyük a beiktatásukat. A mostani szavazólapon tizenhat előadó szerepelt, egyszerűen nem juthat be mindegyik. Idén ez a hat győzött. És máris kíváncsian várjuk, mit hoz a következő év.”
Hozzászólások
(és ez valahol jogos is)
Nem állítottam olyat, hogy a rap nem lenne zene. Kb 20-25 évvel ezelőtt szinte csak azt hallgattam (akkor a hangszeres zene kicsit háttérbe szorult nálam), és vannak olyan előadók, lemezek, amiket a mai napig szeretek, és előveszek néha. Viszont LL Cool J még a műfajon belül sem számít szerintem különösebb újítónak, nála jóval nagyobb jelentőségű előadókról sem vesz tudomást ez a "szakmai zsűri", de ez lehet, hogy nagyon szubjektív.
Az viszont szerintem már sokkal objektívebb, hogy ilyen nevekkel együtt említeni, mint Preston (aki a korszak tényleg legnagyobb előadóival dolgozott, és nem csak klimpírozott egy-egy dalban, hanem lemezek hangzását határozta meg a játékával), illetve Rhoads (gitártechnikai újítások, és gitárosok seregeinek inspirálása az alatt a rettenetesen kevés idő alatt is, ameddig játszhatott), szóval ilyen nevekkel együtt említeni minimum furcsa.
De tényleg lehet, hogy én tudok keveset LL Cool J-ről, csak 1-2 albumát ismerem jó régről, lehet, hogy azóta hatalmas hatású előadó lett, és simán abban a ligában játszik, mint a másik két győztes. Meggyőzhető vagyok.
Nem mindenki tart még mindig ott hogy A RAP AZ NEM ZENE.
Mindnyájan tudjuk, hogy a Maiden jelentősége túlmutat holmi beiktatósdi ceremónián. Ezzel most nem a Foo Fighters érdemeit akarom csorbítani, bár közel sem hozzám szólnak.
Vicc az egész, józan gondolkodású rajongó ilyesmiken nem akad fenn...
Mindenkinek esőmentes szép napot kívánok!