Részletesen is beszélt egy friss interjúban a Slipknothoz történt csatlakozásáról Eloy Casagrande. A dobos szavai szerint döntésében igen komoly szerepet játszott, hogy a Sepultura hamarosan beszünteti tevékenységét.
A zenekar végül február első napjaiban közölte Casagrandével, hogy amennyiben ő is úgy akarja, csatlakozhat a Slipknothoz. „A Slipknot kilenc zenészből áll, így elég sok körből és rétegből áll náluk minden, és mindenkinek jóvá kellett hagynia a dolgot, mielőtt megkaptam a zöld jelzést. Február 5-én vagy 6-án jeleztek vissza, hogy átmentem a vizsgán. Eleinte egyébként nem mondták meg, mit fogunk csinálni, homályban hagyták a részleteket. Először küldtek egy titoktartási nyilatkozatot, tehát senkinek sem beszélhettem a dologról. Megtanultam a koncertprogramot, felkészítettem magam, aztán négy nappal a kiutazásom előtt kaptam egy harminckét dalból álló listát, amiket fontos tudnom. A megtanult nóták egy része nem szerepelt ezen, így aztán elkezdtem felkutatni a kottákat. Aztán megérkezem az Államokba, ahol megint kaptam egy setlistet, rajta szintén nem ismert dalokkal, de azért ettől függetlenül is elkezdtünk zenélni. Az első nap nagyon ideges voltam, mert a teljes zenekar megjelent, és elég komoly, amikor ott látod őket magad előtt… Mégiscsak egy olyan csapatról beszélünk, akiket tinédzserkorom óta hallgatok, néztem őket a tévében meg minden… Az első nap pocsék teljesítményt nyújtottam, abszolút nem voltam elégedett magammal, de a második naptól fogva javulni kezdtem. Reggelente minden nap más dalokat játszottunk, így mindig akadt pár órám megtanulni egy-két számot, amik addig kimaradtak. Összességében simán ment minden, mindannyian támogattak.”
Sokakat meglepett, hogy Eloy otthagyta a Sepulturát a búcsúturné előtt, ám a dobos most e döntése hátterét is megvilágította. „Már a turné bejelentése után kerestek meg. És elsősorban épp a Sepultura vége miatt egyeztem bele, hogy elmegyek a meghallgatásra. Tudtam, hogy a zenekar fel fog oszlani, és nem szerettem volna 33 évesen felhagyni a dobolással. Egyeztettem a Slipknottal az ütemtervükről, hátha befér az egyensúlyozás a két csapat között, de egyből közölték, hogy nem, az nem fog menni, kizárólag az ő rendelkezésükre kellene állnom. Ezért aztán úgy döntöttem, távozom a Sepulturából. Persze így is nehéz volt a dolog. Egyből azután közöltem a Sepulturáékkal a döntésemet, hogy már megegyeztem a Slipknottal február 5-én vagy 6-án. Még aznap kértem, hogy tartsunk megbeszélést, és elmagyaráztam nekik a helyzetet. Ennyi volt. Egyéni döntés született.”
Eloy szerint különösebben nem okoz nehézséget, hogy a Slipknotban maszkban kell dobolnia, ugyanakkor kétségtelenül más így játszani, mint a Sepulturában. „A maszkkal járó legfontosabb változás mentális jellegű: egy másik személyiségről beszélünk. A maszk önálló életet él. Ha valaki más venné fel, már nem lenne ugyanolyan. Shawn Crahannel közösen terveztük meg a dizájnt, és a Slipknot meg az én személyiségem kombinációját tükrözi. Ha felveszed a maszkot, történik valami. Egyelőre még nem tudom elmagyarázni… De a fizikai vetület sima, azt hittem, rosszabb lesz. Természetesen melegem van, hiszen habszivacsból készült a maszk, szóval szakad rólam a víz, de azért simán kapok levegőt. Az első koncert előtt egy atlétáknak gyártott maszkban próbáltam, ami a magassági körülményeket hivatott modellezni, szelepek vannak rajta, és fedi az orrot meg a szájat. Ez sokat segített benne, hogy higgadtan tudjak játszani.”
A Slipknot bemutatkozó nagylemeze idén huszonöt éves, a zenekar pedig alaposan meg is ünnepli a jubileumot a Here Comes The Pain címen futó grandiózus arénaturnéval. A korabeli kosztümöket idéző fellépőruhák mellett a koncertek programja is nagyban hagyatkozik majd az 1999-es album dalaira. Az európai felvonás december 5-én startol Amszterdamban, hozzánk legközelebb december 8-án, a stuttgarti Schleyerhallében lehet elcsípni őket.
Hozzászólások
mikor először hallottam erről, azonnal a hazai Mennyei Bajnokságunk edzőkeringői ugrottak be :D
a skipknot mint entitas egy vallalat, forintban kifejezve sok milliardos forgalmu vallalat. nincs ebben meglepo, egy normalis szerzodesnek meg itthon is van titoktartasi zaradeka. az usaban meg foleg nagy divat h mindenrol nda keszul. a rnr illuziot hagyjuk mar.
Ha már Rock 'n' Roll: The Baseballs
Így kell RnR-t játszani 2000 után. :)
https://www.youtube.com/watch?v=myNo6mAWr0E
https://www.youtube.com/watch?v=_CnJpaOSbZI
Rengeteg munkahelyen ala kell irni non-disclosure agreementet, ez teljesen normalis, itt pedig sokkal tobb penzrol van szo. Hagyjuk mar ezt a hagymazas rock and rollozast, ez nem harom hulyegyerek a garazsban, meg amugy sem rock and rollt jatszanak.
Komolyan már, mintha atomtitkokról lenne szó, nem R'n'R'-ról...
XDDDD