Részletesen is beszélt egy friss interjúban a Slipknothoz történt csatlakozásáról Eloy Casagrande. A dobos szavai szerint döntésében igen komoly szerepet játszott, hogy a Sepultura hamarosan beszünteti tevékenységét.
A Veja São Paulónak adott interjút a napokban Eloy Casagrande. A Sepulturából a Slipknotba átigazolt dobos beszámolója szerint az iowaiak először tavaly decemberben keresték meg, már azután, hogy a Sepultura bejelentette: idén búcsúturnéra indulnak. „Először arra kértek, vegyek fel néhány videót itt, Brazíliában – idézte fel Eloy a történteket. – Első körben három dalról volt szó, aztán kértek még hármat, és megkérdezték, nem tervezek-e mostanában az Egyesült Államokba utazni. Mivel januárra úgyis lekötöttem pár amerikai bulit az instrumentális Casagrande & Hanysz projektemmel, kicsit módosítottuk a járatokat, és öt napot töltöttem Palm Springsben, ahol már a teljes zenekarral próbáltunk. Utána megkértek: maradjak még öt napig, hogy tovább próbálhassunk. Szerintem ez is a meghallgatás része volt, mert akkor már bedobtak néhány új ötletet is, hogy lássák, milyen vagyok dalszerzés közben. Minden lehetséges módon le akartak tesztelni.”A zenekar végül február első napjaiban közölte Casagrandével, hogy amennyiben ő is úgy akarja, csatlakozhat a Slipknothoz. „A Slipknot kilenc zenészből áll, így elég sok körből és rétegből áll náluk minden, és mindenkinek jóvá kellett hagynia a dolgot, mielőtt megkaptam a zöld jelzést. Február 5-én vagy 6-án jeleztek vissza, hogy átmentem a vizsgán. Eleinte egyébként nem mondták meg, mit fogunk csinálni, homályban hagyták a részleteket. Először küldtek egy titoktartási nyilatkozatot, tehát senkinek sem beszélhettem a dologról. Megtanultam a koncertprogramot, felkészítettem magam, aztán négy nappal a kiutazásom előtt kaptam egy harminckét dalból álló listát, amiket fontos tudnom. A megtanult nóták egy része nem szerepelt ezen, így aztán elkezdtem felkutatni a kottákat. Aztán megérkezem az Államokba, ahol megint kaptam egy setlistet, rajta szintén nem ismert dalokkal, de azért ettől függetlenül is elkezdtünk zenélni. Az első nap nagyon ideges voltam, mert a teljes zenekar megjelent, és elég komoly, amikor ott látod őket magad előtt… Mégiscsak egy olyan csapatról beszélünk, akiket tinédzserkorom óta hallgatok, néztem őket a tévében meg minden… Az első nap pocsék teljesítményt nyújtottam, abszolút nem voltam elégedett magammal, de a második naptól fogva javulni kezdtem. Reggelente minden nap más dalokat játszottunk, így mindig akadt pár órám megtanulni egy-két számot, amik addig kimaradtak. Összességében simán ment minden, mindannyian támogattak.”
Sokakat meglepett, hogy Eloy otthagyta a Sepulturát a búcsúturné előtt, ám a dobos most e döntése hátterét is megvilágította. „Már a turné bejelentése után kerestek meg. És elsősorban épp a Sepultura vége miatt egyeztem bele, hogy elmegyek a meghallgatásra. Tudtam, hogy a zenekar fel fog oszlani, és nem szerettem volna 33 évesen felhagyni a dobolással. Egyeztettem a Slipknottal az ütemtervükről, hátha befér az egyensúlyozás a két csapat között, de egyből közölték, hogy nem, az nem fog menni, kizárólag az ő rendelkezésükre kellene állnom. Ezért aztán úgy döntöttem, távozom a Sepulturából. Persze így is nehéz volt a dolog. Egyből azután közöltem a Sepulturáékkal a döntésemet, hogy már megegyeztem a Slipknottal február 5-én vagy 6-án. Még aznap kértem, hogy tartsunk megbeszélést, és elmagyaráztam nekik a helyzetet. Ennyi volt. Egyéni döntés született.”
Eloy szerint különösebben nem okoz nehézséget, hogy a Slipknotban maszkban kell dobolnia, ugyanakkor kétségtelenül más így játszani, mint a Sepulturában. „A maszkkal járó legfontosabb változás mentális jellegű: egy másik személyiségről beszélünk. A maszk önálló életet él. Ha valaki más venné fel, már nem lenne ugyanolyan. Shawn Crahannel közösen terveztük meg a dizájnt, és a Slipknot meg az én személyiségem kombinációját tükrözi. Ha felveszed a maszkot, történik valami. Egyelőre még nem tudom elmagyarázni… De a fizikai vetület sima, azt hittem, rosszabb lesz. Természetesen melegem van, hiszen habszivacsból készült a maszk, szóval szakad rólam a víz, de azért simán kapok levegőt. Az első koncert előtt egy atlétáknak gyártott maszkban próbáltam, ami a magassági körülményeket hivatott modellezni, szelepek vannak rajta, és fedi az orrot meg a szájat. Ez sokat segített benne, hogy higgadtan tudjak játszani.”
A Slipknot bemutatkozó nagylemeze idén huszonöt éves, a zenekar pedig alaposan meg is ünnepli a jubileumot a Here Comes The Pain címen futó grandiózus arénaturnéval. A korabeli kosztümöket idéző fellépőruhák mellett a koncertek programja is nagyban hagyatkozik majd az 1999-es album dalaira. Az európai felvonás december 5-én startol Amszterdamban, hozzánk legközelebb december 8-án, a stuttgarti Schleyerhallében lehet elcsípni őket.
Hozzászólások
mikor először hallottam erről, azonnal a hazai Mennyei Bajnokságunk edzőkeringői ugrottak be :D
a skipknot mint entitas egy vallalat, forintban kifejezve sok milliardos forgalmu vallalat. nincs ebben meglepo, egy normalis szerzodesnek meg itthon is van titoktartasi zaradeka. az usaban meg foleg nagy divat h mindenrol nda keszul. a rnr illuziot hagyjuk mar.
Ha már Rock 'n' Roll: The Baseballs
Így kell RnR-t játszani 2000 után. :)
https://www.youtube.com/watch?v=myNo6mAWr0E
https://www.youtube.com/watch?v=_CnJpaOSbZI
Rengeteg munkahelyen ala kell irni non-disclosure agreementet, ez teljesen normalis, itt pedig sokkal tobb penzrol van szo. Hagyjuk mar ezt a hagymazas rock and rollozast, ez nem harom hulyegyerek a garazsban, meg amugy sem rock and rollt jatszanak.
Komolyan már, mintha atomtitkokról lenne szó, nem R'n'R'-ról...
XDDDD