Egyelőre név nélkül, de új projektben egyesítette erőit három hard rock-nagyágyú: Doug Aldrich gitáros (Whitesnake, Lion, Bad Moon Rising, DIO), Jack Blades énekes/basszer (Night Ranger, Damn Yankees, Shaw/Blades) és Deen Castronovo (Journey, Bad English, Ozzy Osbourne) első lemeze 2015-re várható.
Új zenekart alapított Doug Aldrich, Deen Castronovo és Jack Blades, amelynek egyik fő érdekessége, hogy nem Blades lesz a fő énekese, hanem Castronovo. A projektről egyelőre nem árultak el sokat, így többek között például a nevét sem tudni, de a trió már nagyban demózik, és természetesen a Frontiersnél jelentetik majd meg első anyagukat. Ennek producere a Hardline-ból és egyéb melodikus vállalkozásokból ismert Alessandro Del Vecchio lesz, aki – vélhetően – session-jelleggel billentyűzhet is a lemezen.
Azt egyelőre nem tudni, hogy ez a projekt szerepet játszott-e Aldrich Whitesnake-ből történt távozásában, de valószínűleg újabb keletű történetről lehet szó.
Hozzászólások
Szerintem él és virul, csak felhígult. Nézd, a klasszikus AOR/melodikus rock műfajban nem igazán van már új a Nap alatt. Kár lenne olyasmit (el)várni, ami nem sajátja. Vannak jellemző harmóniamenetek és dalstruktúrák, amik megszabják a "keretet", ettől lesz AOR az AOR. Amit én látok: óriási a felhozatal; 2-3 hét alatt hallgatok annyi új melodikus rock/AOR zenét, mint 15-20 éve 1 év alatt (se). (Mondjuk ez nem csak az AOR-ra vonatkozik.) Megszoktuk, hogy mindent azonnal kapunk és sokat, nyilván besokall az ember. Például elképesztően sok mindenféle metal zene jön ki naponta, egyik rosszabb, mint a másik. Volt idő, amikor napi szinten követtem ezeket, hetente meghallgattam (pontosabban belehallgattam) 40-50 lemezbe, de hamar rájöttem, hogy így hamar megutálom az egészet. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a dömping és "sallangok" mindenhol megvannak.
Itt jön be az ízlés és a szubjektivitás, ugye. Én bírom az AOR és melodikus rock muzsikát, a talján gyerek pedig általában jó munkát végez. Futószalagját mondjuk még nem láttam, abban lehet, hogy szar, de a zenéhez ért. A dob sound az egyetlen, amit több produkciós munkájánál is gyengének, pontosabban laposnak, mesterkéltnek ereztem.
Megvolt. A Rated X miért nem rendes zenekar? Mert nincsenek együtt 20 éve? Nem mánágerek válogatták ki őket, mint a méltán befuccsolt fiúcsapatok esetében annak idején, megbecsült zenészekből állnak, akik lemezt készítenek, koncerteznek, aztán ha úgy alakul ki-ki megy tovább. Mi ezzel a baj? Glenn Hughes pl. mit csinál évek óta? Tényleg van olyan - most meg nem mondom, melyik kiadónál -, hogy a retróra ráülve kockáshasú taknyosokból verbuválnak glambandát, az nekem se tetszik, de hát virágozzék minden virág, ha van rá igény.
Sem a Night Ranger, sem a WoA, sem a Mr. Big nem project, hanem rendes zenekarok. Nem ezekről írtam. Ma jelentették be a Rated X "zenekart" is. Olvass utána, ha van kedved!
Bizonyára vannak ilyenek is. Hallottam én is gyenge produkciókat tőlük - ebben nem különböznek más kiadóktól -, de a fenti mondat ezzel együtt is túlzás. Örülök, hogy van egy, a műfaj iránt ennyire elkötelezett csapat. A kreatív folyamatba egyébként tuti nem szólnak bele, nem miattuk lesz gagyi a borító, vagy gyenge a hangzás.Tény, hogy sok kiadványuk van és a nagy számok törvénye rájuk is vonatkozik; több lemez, több sallang. Nem is tudom, talán az új Night Ranger volt a legutóbbi frontierses lemez, amit hallottam, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Nekem speciel semmiben nem tűnik gyengének. (Brad Gillis zavaró tremolórángatás a pedig nem a Frontiers hibája.:)) De náluk fog kijönni a következő Work of Art is, amiről csak szuperlatívuszo kban tudok beszélni. Sőt, a Mr. Big is náluk van most. Ez így azét nem rossz, csak ki kell szórni a sallangot. (Ami lehet, hogy másnak meg pont "fasza lemez". )
Akit érdekel Alessandro Del Vecchio munkája (sajnos mai napig nincs egy normális wikipedia oldala):
http://www.allmusic.com/artist/alessandro-del-vecchio-mn0002458257/credits
(Nekem se jön be mindegyik :P)