Shock!

november 22.
péntek
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Pagan's Mind: Celestial Entrance

A második albumánál tartó norvég zenekar első anyagán, az Infinity Divine-on nem kisebb név működött közre producerként, mint Ronnie Le Tekro, a TNT és a Vagabond legendás gitárosa. Erre legalábbis szakmai berkekben már fel kellett hogy kapják a fejüket az emberek. A mai zenehallgatók többsége már nem feltétlenül, ahhoz mondjuk legalább a TNT mibenlétével tisztában kéne lenni.

megjelenés:
2002
kiadó:
LMP / Record Express
pontszám:
8 /10

Szerinted hány pont?
( 3 Szavazat )

Ezt természetesen nem elmarasztalásképpen mondom, másfelől viszont azt sem állítanám, hogy a komplex és dallamos rock/metal jelenkori rajongóinak a Pagan's Mind fogja ugyanazt jelenteni, mint a 15-20 évvel ezelőtti idők metalosainak a TNT. Méghozzá elsősorban azért nem, mert a két együttes stílusa között nincs olyan jelentős átfedés.

Ha már Norvégia, akkor a Conception máris jobb összehasonlítási alap, hiszen a pogány elmék pontosan amellett az epikus, elmélyült muzsika mellett kötelezték el magukat, amely Roy Khanékat is naggyá tette annak idején. A néhai Conceptionnél azonban ők azonban valamivel súlyosabban "osztják az észt", így a 80-as/90-es évek fordulójának prog. metal hatásai (Dream Theater, Queensryche, sőt Crimson Glory) is konstruktív elemei a hangzásnak.

A fenti három nevet az énekre nézve szintén jó összehasonlítási alapnak tartom és Nils K. Rue ügyesen kidolgozott énekdallamaihoz helyenként meglepő módon hörgés (!) vagy egyéb, a stílusban szokatlan megoldások is társulnak, ami ugyancsak javára válik a Fredrik "Fredman" Nordström produceri segédletével készült új Pagan's Mind korongnak.
Komoly kifogásom nincs a Celestial Entrance ellen (igaz, a két tételes, tizenkét perces Back To The Magic Of Childhood instrumentalizmusa már talán sok a jóból...), bár nem is érzem kiemelkedő alkotásnak. A leckét jól megtanulták a srácok és az elsajátított tudás birtokában egy egészen remek stílusgyakorlatot mutattak be. Persze a minőségi nóták miatt ennek ellenére is élvezetes az anyag, sőt idővel kimondottan meg lehet szeretni, úgyhogy akit nem zavar az önálló egyéniség hiánya, ugorjon csak neki bátran!

 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Friss

Hozzászólások

Galériák

 

Royal Hunt - Budapest, A38, 2014. március 13.

 

Leander Rising - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2013. február 7.

 

Slayer - Tokaj, Hegyalja Fesztivál, 2011. július 15.

 

Symphony X - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

A Life Divided - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. február 23.

 

Helloween - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. november 28.