Shock!

december 22.
vasárnap
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Clive Nolan & Oliver Wakeman: The Hound Of The Baskervilles

A progresszív rock két nagy koponyája alkotta meg ezt a többszereplős konceptalbumot, amely a Sir Arthur Conan Doyle-féle detektívsztorit dolgozza fel, főszerepben természetesen a bűnüldözés két nagy koponyájával, Sherlock Holmesszal és Watson doktorral. Utóbbi figura "szinkronhangja" tölti be a narrátor szerepét.

megjelenés:
2002
kiadó:
Verglas / Record Express
pontszám:
9 /10

Szerinted hány pont?
( 2 Szavazat )

Minden szereplőt külön hang kelt életre, a legismertebb vokalista pedig (hard rock rajongói körökben legalábbis...) a Sir Henry Baskerville-t alakító Bob Catley a Magnumból, akiknek visszatérő albumát szintén kielemeztük már. A népes hangszeres szekcióban is találunk impozáns neveket: adott ugye a két szerző, ők billentyűs hangszereken nyomulnak, gitáron meg az Ayreon projekt szülőatyja, Arjen Lucassen és a Threshold-agytröszt Karl Groom működött közre. A hagyományos rock hangszereken kívül amúgy hegedűt és fuvolát is hallani a lemezen. Szóval az elgondolás rokon a Savatage monumentális konceptanyagaival, illetve a számos szereplő és énekhang miatt a Trans-Siberian Orchestra dolgaival, csak a zene más.

Az emelkedett hangulatú, jellegzetesen brit prog. elemeket nagyzenekari betétek tarkítják, amire jó lehetőséget ad a számos instrumentális szerzemény is. Az énekes számok közül jómagam azokat tartom igazán különlegesnek, ahol több alak egyszerre történő felbukkanása miatt több énekes is kap feladatot. Ilyen a The Argument és a Waiting, ahol a három vokalista "találkozása" a közösen előadott részekben az ismert rock operákkal való evidens párhuzamokon túl tényleg Queen- és Savatage-kaliberű megoldásokat eredményez. Ezeknek a jeleneteknek Sir Henry és Stapleton (Paul Allison) mellett női szereplője is van, Beryl. Az őt megszemélyesítő Tracy Hitchings fület simogató, érzelmekkel teli hangja is jelentősen növeli az anyag értékét.

Nos, ha szereted a The Wake Of Magellan albumot és a Sava-családfa "szibériai ágát", valamint nyitott vagy a hasonlóan bombasztikus, de árnyaltabb, nem éppen metalos megszólalású prog. muzsikákra is, akkor valószínűleg erre a Nolan-Wakeman műre sem mondhatsz nemet.

 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Hozzászólások

Galériák

 

Portnoy, Sheehan, MacAlpine, Sherinian - Budapest, PeCsa Music Hall, 2012. október 19.

 

Motörhead - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Slayer - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. április 8.

 

Mercenary - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Pain of Salvation - Budapest, A38, 2010. október 24.

 

Watch My Dying - Budapest, Kultiplex, 2005. november 12.