Shock!

december 23.
hétfő
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

A kötelek megfeszülnek: itt a hármas In Lak’ech

0401inlakechHip-hop, hardcore, metal, klasszikus zene, filozófia – megérkezett In Lak’ech (azaz Fellegi Ádám) harmadik lemeze. Ahogy azt a műfajok felsorolásából is sejthetjük, a Harmadik Fejezet – A kötelek megfeszülnek nem lesz egyszerűen lekottázható.

Fellegi Ádi egyszemélyes hadserege ismét csatába indul a könnyű, színvonaltalan szórakoztatás ellen és 22 percben elénk tárja nem túl pozitív véleményét politikáról, gazdaságról, vallásról, eltorzult társadalmi normáink fullasztó levegőjéről. Zeneileg találkozhatunk itt mindennel, ami csak a csövön kifér, a többek között a Newbornból és a Bridge To Solace-ből ismert főszereplő megfogalmazása szerint Ritmikus Magyar Költészetről van szó zenei korlátok nélkül. Rögtön a nyitó (szinte tök metal) tételben például feltűnik Kris Norris vendégszólója, aki egyébként ha nem In Lak’echnek szólózik, Joey Jordisonnal csinálja a Scar The Martyrt, korábban pedig a Threat Signalban és a Darkest Hourben játszott.

A hardcore műfaj kedvelői is biztosan izgalomba jönnek majd, amikor fülükbe mászik a legendás seattle-i Trial frontemberének (Greg Bennick) hangja, hiszen egy feat. erejéig ő is felszólal a lemezen a kizsákmányolás, az éhezés, a nélkülözés ellen. Mivel Fellegi Ádi alapító tagja volt többek között az említett Bridge To Solace-nek is, szívesen nyúl vissza zeneileg ebbe az irányba, mint ahogyan azt az előző két lemezéről már tudhatjuk. Ebben az esetben sem lesz ez másképp, ugyan is a These Maps Are Written With Blood című BTS-klasszikust újradefiniálva, szimfonikus (intro), majd akusztikus verzióban adja vissza az ismerős harmóniákat.

A felvételek Dunakeszin készültek a Riversound Productions stúdióban, Práznek Tomi vezetésével. A zene mellet In Lak’ech különösen nagy hangsúlyt fektet a szövegekre, dalaiban egy sor üresjárat sincsen, nem is lehet, ezt a saját bőrünkön (fülünkön) fogjuk tapasztalni már az első másodpercekben. Költészete nem a fifikás költői eszközökre, egyéni rímképekre épül, csakis az információ-átadásra törekszik, lehetőleg minél jobban beletolva azt a hallgató arcába. Politika, gazdaság, vallás, ezek ámokfutása első körben, ami kihámozható a szövegekből, azonban többszöri hallgatás után feltárul egy jóval nagyobb mélység (magasság) is, ami nem csupán felveti a problémát, hanem megoldásokat is kínál. Az anyag április 1-től a WMMusic jóvoltából minden jelentősebb streaming oldalon is elérhető.

 

Hozzászólások 

 
+1 #1 James Smith 2016-04-02 19:21
Színvonalas anyag lett!
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Hozzászólások

Galériák

 

Alter Bridge - Budapest, Petőfi Csarnok, 2014. június 11.

 

Nickelback - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2013. november 8.

 

Eric Martin - Budapest, PeCsa Music Café, 2013. március 9.

 

Lillian Axe - Budapest, Club 202, 2012. szeptember 12.

 

Psychotic Waltz - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Wackor - Budapest, Süss Fel Nap, 2005. február 8.