Noha Kerry King az utóbbi időkben meglehetősen következetesen képviseli azt az álláspontot, hogy a Slayer megy tovább, Tom Araya ismét bizonytalanabbnak tűnik. A basszer/énekes egy friss interjúban megint nem csinált titkot belőle, hogy vannak kérdései a banda jövőjét illetően.
2015 őszén jelent meg a Slayer első, már Jeff Hanneman nélkül készített lemeze, a Repentless, amelyet jól fogadott a közönség, és Kerry King tavaly azt mondta: nem kérdés, hogy lesz folytatás, még ha 2018 előtt nem is valószínű, hogy egyáltalán érdemben elkezdenének foglalkozni vele. Jóval árnyaltabban fogalmazott azonban egy friss interjúban Tom Araya basszer/énekes, aki eddig sem csinált belőle titkot, hogy a konkrét koncertezést leszámítva manapság már egyáltalán nem élvezi a turnézást.
A chilei Futuro rádió most arról faggatta Tomot, lesz-e új Slayer-lemez, de ő még erre sem válaszolt egyértelműen. „Nem tudom. Annyi biztos, hogy amikor a legutóbbi lemezt felvettük, egy csomó anyagunk maradt, ami végül nem került fel rá. Ha egyszer az aktuális dolgaink végére jutunk, le kell majd ülnünk átbeszélni, mi következzen utána. Kerryvel még mindig az utolsó köröket futjuk a zenekari dolgok üzleti vonatkozásait illetően, ugyanis még mindig nem tisztáztunk le minden kérdést, mióta Jeff meghalt. Most ezek a kérdések vannak napirenden, aztán utána meglátjuk. Azt is, hogyan alakulnak a dolgok, és azt is, lesz-e új album.”
Köztudott, hogy Araya sokkal közelebbi viszonyt ápolt a négy éve elhunyt Hannemannel, mint Kinggel, és most sem tagadta: nehéz neki Jeff nélkül. „Hiányzik. Folyamatosan eszembe jut. Munkatársak voltunk, rendszeresen együtt dolgoztunk. Megengedte, hogy vele közösen dolgozzak az ötletein. Sokszor gondolkodom azon, mi mindenen ment keresztül élete utolsó két évében, és azt kívánom, bárcsak itt lehetett volna velünk. Most is azt kívánom: bárcsak itt lenne. Ennyi. Érzem, mekkora részét jelentette ennek a zenekarnak. Azt szeretném, ha itt lenne velünk. Számomra is sokkal könnyebb lenne ez az egész, ha itt lenne.”
A Slayer a tavaszi latin-amerikai koncertek után a fesztiválszezonban Európában játszik majd (hozzánk legközelebb június 15-én, a NovaRockon lehet megnézni őket), majd egy alapos észak-amerikai turné vár rájuk a Lamb Of God és a Behemoth társaságában.
Hozzászólások
Ott a pont
Azt nem King írta?
Régen sem jártak össze, de ettől még egy óriási zenekarról van szó, ha nem a legnagyobbról a metal zene történetében.
Nekem is hiányzik Hanneman, sajnos úgy tűnik pótolhatatlan.
Furcsa, mert 30 év közös zenélés után, ami ráadásul sikeres is volt, nem említik egymást, mint barátot, még ilyen szövegkörnyezet ben sem.
Tudom. Igazad is van. Ezért is tettem bele a "tipikusan" szót. Nem él a kirekesztéssel. Ez jó. A többit meg csak simán jól esett leírni. Engem sajnos kommunistának neveltek. :-D
A katolikus egyházat sokan túlzottan is megbélyegzik (reformátusokná l pl sokkal elterjedtebb a radikális gondolkodás). Van ott mindenféle beállítottságú ember. Sajnos olyan ez mint a politika.
Engem katolikusnak neveltek, ma inkább liberális keresztény vagyok. Akik a kereszténység nevében gyűlöletet keltenek, azokat megvetem. Ez leginkább az amerikai kis keresztény egyházakra jellemző. Ki is tiltottak pár ilyen Facebook oldalról :D
Na ez már nagyon off-topic, szóval bocsánat.
Gondolom a dalszövegeket úgy fogja fel, mint a Cannibal Corpse-os srácok, tehát mintha mondjuk horrorfilmmeket készítesz, ahol fiatal kislányokat húsdarálóba dobálnak, akkor ezt csak egyfajta szórakoztatásna k tekinted, és nem akarsz valójában is kislányokat húsdarálóba dobálni. Attól, hogy horrorfilmekben játszol, és szereted ezt az esztétikát, még természetesen nem kell a hétköznapi életedben szűzlányok gyilkolásával foglalkoznod, sőt nagyonis elítélheted a szűzlányok gyilkolását.
Legalábbis én valami ilyesmire tippelek.
Más: mivel bélféregtámadás egyfajta paródia, komolyan értelmetlen neki válaszolni, inkább a saját stílusában, például hogy "a Gép is el ata már magát, sajnos kevesen maradtunk igazi rockerek a Magyar Hazában", vagy pedig a paródiát lehet fikázni (például hogy nem igazán szubtilis, lehetne kevésbé egyértelmű). Lehet persze, hogy a válaszok afféle duplafenekű paródiák szintén, de sokszor úgy érzem, hogy komolyan válaszolnak neki, aminek nincs sok teteje.
Hát ja. Mindkettővel együtt él napi 24 órában.
Egyik befutott metalbandának se csak a művészetről szól a zenélés. Ez jelenti a megélhetésüket, és ezzel semmi gond nincs. Szerintem ha neked megadódna a lehetőség, hogy olyan dologból élj meg amit imádsz, és hosszú évek kemény munkájával felépítesz egy márkát, akkor nem akarnád csak úgy abbahagyni. Én tuti nem!
Sokkal érdekesebb kérdés hogy Araya hívő keresztényként hogyan tud azonosulni a Slayer szövegeivel. Egy interjúban azt mondta, hogy teljesen elkülöníti vallását a Slayer-től, ami jól hangzik, de kissé ellentmondásos.