Bemutatta a Fear Inoculum lemez címadó dalát a Tool. Az album augusztus 30-án jelenik meg.
A hónap legvégén, Fear Inoculum címmel jelenik meg tizenhárom év (!) után a Tool ötödik nagylemeze. A 2006-os 10,000 Days folytatását Joe Barresi producerrel készítette el a banda, a maszterelést pedig Bob Ludwig végezte. Az utóbbi hónapok koncertjein játszott Descending és Invincible bizonyosan felkerül majd az anyagra, és most bemutatták a címadó szám stúdióváltozatát is.
Adam Jones gitáros a Guitar Worldnek adott interjújában elmondta: a lemez hét dalt rejt majd, de így is 80 perces játékidőt fut, vagyis mint ebből is sejthető, nem rádiós formátumú szerzeményeket írtak. Emellett a lemez tematikailag is a hetes szám körül forog, szövegi koncepcióját, illetve zenei alapjait, például az egyes témák, riffek ritmizálását tekintve is. „Készítettem egy fotót a felvételek során, amelynek középpontjában a hetes szám állt, és sok riff, amit Justin és én hoztunk, hétnyolcados ritmusban ment", mondta a gitáros. „És az ember nem igazán áll neki úgy a munkának, hogy oké, akkor most írok egy riffet hétnyolcadban... Anélkül, hogy túl sokat elárulnék a lényegről, az a legfontosabb, hogy folyamatosan jöttek az újabb és újabb témák ebben a formátumban, szóval nagyon furcsa volt az egész. Aztán Maynard elmondta, milyen koncepciót dolgozott ki a hetes számról, és akkor már mindannyian azt mondtuk: jézusom, ez nagyon bizarr! Utána pedig a borítót készítő Alex Grey is ugyanezzel állt elő. Alex szintén rendelkezik egy elképzeléssel, ami majd a videókban mutatkozik meg."A Toolt júniusban, Bécsben mi is megnéztük.
Hozzászólások
Te nem a Tool-t hallgattad, barátom.
Nincs mit barátom.
Nagyon helyes, csak támogatni tudlak ebben.
Nekem meg fogalmam sincs, hogy kik a Sziget Fesztivál idei világsztárjai. Ez önmagában nem erény sőt, de nem is írok róluk, sem nem szólok hozzá miért szeretik őket.
+1
Szerintem is beálltak egy szintre, úgyhogy fanyalogva fogok majd a lemez meghallgatásáho z. Ennyi év alatt kicsit többet várna az ember. Nem nagy változásokra gondolok, épp csak annyira, mint volt az Undertow és az Aenima, majd az Aenima és a Lateralus között.
Nyugi, megvan az oka a kultusznak, elég bölcsész zene hozzá, csakhát ennek a szónak hogy bölcsész Összeszerelőors zágban még mindig pejoratív csengése van és ez a dolgok állása szerint jó sokáig így is marad.
Azért ne mondjuk ítéletet egy szám után. Ha a Lateralust kellene jellemeznem pusztán a címadó alapján, nem kapna túl magas pontszámot, egyben hallgatva (oké, a Parabola zseniális főriffje nagyban hozzájárul ehhez) viszont szuperlatívusz.