Ezekben a napokban már az európai rockfesztiválokon nyomul Rob Zombie, aki június 16-án, karrierje során első ízben végre Budapestre is eljut. Az énekes szerint egyértelmű oka van annak, hogy az Egyesült Államokban nem virágzik úgy a rock/metal fesztiválipar, mint az Óvilágban.
„Az Államokban elképzelhetetlen lenne összerakni egy ehhez hasonló fesztivált”, mondta a TeamRock Radiónak Zombie a doningtoni Downloadon, amelyet ezen a hétvégén rendeznek Doningtonban. „Ennek az az oka, hogy az amerikai rockszíntér soha nem nyerte vissza az erejét a ’90-es évek elejének grunge mozgalma után. A grunge a melós osztály értékrendjét képviselte, és a zenére koncentrált az imázs ellenében. Amikor beütött a Nirvana meg a többi, mindenki azt gondolta, hogy anti-rocksztárnak lenni menő. De aztán ezzel csak jól kiantirocksztárkodták magukat az ajtón, mert jöttek a rap arcok, és azt mondták: basszátok meg, srácok, akkor ha flanelingekben mentek ki a színpadra, és a cipőtöket bámuljátok, akkor innentől fogva mi leszünk a rocksztárok. És, ahogy mondom, az Államokban a rockzene soha nem is épült fel teljesen azóta. Kölykök komplett generációja gondolta azt, hogy bazmeg, a rockzene unalmas, hallgassunk inkább rapet. Aztán így is maradt a dolog... Itt, az Egyesült Királyságban minden más. De az Államokban soha nem lehetne összehozni egy ilyen fesztivált, mint a Download, és kizárólag rockzenével behozni ennyi embert. Soha.”
Rob Zombie június 16-án Budapesten, az első magyarországi Aerodrome Fesztiválon koncertezik a Limp Bizkit, a Battlecross és a Powerman 5000 társaságában. További információk a fesztivál weboldalán és facebookos felületén.
Hozzászólások
Cobain utálná, persze, de az image hiába volt antirocksztáros , a rocksztárság mint intézmény megmaradt, mert a népek ezekből az egyszerű kinézetű arcokból is megteremtetetté k a maguk bálványait
Metallica is eléggé no image banda volt a Load-ig. És semmi unalmas sincs bennük, mert a zene a lényeg és az üt.
Zombie elmélete eléggé sántít. Ha az imázs lenne a fő szempont, mindenki KISS-t hallgatna. És Pink Floydot, King Crimsont senki. Csakhogy a zene számít.
A hajbandakbol tul sok lett, ezert kellett valami ujszeru.
Csak Cobain meghalt, a Pearl Jam elutasitotta az MTV-t, az AIC-bol meg meghalt Layne. A Soundgarden meg feloszlott. Ezzel egyutt a grunge is szetesett. Amibol jott a post grunge es pop punk es a rap is nagyobb teret kapott.
De ettol egy nagy fesztival tuti osszejonne nagy nevekkel.
Nem latom az osszefuggest, foleg, hogy USA meg mindig a rock legnepszerubb orszaga talan, meg ha ezt az amerkaiak nem is hiszik el.