Ismét fellángolt a vita a mobiltelefonok koncert közbeni használatáról, illetve arról, mihez van és mihez nincs joguk ezzel kapcsolatban a színpadon álló zenészeknek. A középpontban ezúttal Rob Halford áll, aki simán kirúgott egy telefont egy néző kezéből a minap Rosemontban…
Rob Halford nem az a botrányhős típus, május 25-én, az illinois-i Rosemondban azonban sikerült olyat tennie, ami körül fellángoltak az indulatok pro és kontra. Az épp a Uriah Heep társaságában turnézó Judas Priest frontembere ugyanis simán kirúgta egy rajongó kezéből a telefonját, mivel a szóban forgó néző az első sorok egyikéből világított bele a szemébe a készülék vakujával. Az esetről alább több videó is megtekinthető. Halford a közösségi médiában elharapózott vita kapcsán végül nyilatkozatot adott ki. „Az a helyzet, hogy imádjuk a rajongóinkat, úgy filmeztek bennünket, ahogy akartok, és akár a telefonon keresztül is nézhetitek a koncertünket ahelyett, hogy élőben élveznétek. Viszont most már tudjátok, mi fog történni, amennyiben fizikailag is gátoljátok a Metal God előadását”, áll a közleményben.
Az utóbbi években számos zenész kelt ki más-más vérmérséklettel a koncertek alatti telefonhasználat ellen Geoff Tate-től Corey Tayloron át egészen David Draimanig. Bizonyos előadók – így például a Guns N’ Roses, az A Perfect Circle vagy a Misfits – egyes koncertekről simán ki is tiltották a készülékeket.
Hozzászólások
Bár szerintem sokkal rosszabbak a nyakba ülő lányok, akik ezt a tevékenységüket valamiért a küzdőtér 1/3-ban szeretik művelni.
:)
Sok eszed van neked is.
++, teljesen igazad van, örülök hogy ilyen vélemény is elhangzott itt!
Amúgy több komment elolvasása után azon gondolkodom, kirúghatom-e az engem mobilozással zavaró emberke kezéből a készüléket. Mert ha Halfordnak (vagy akárki másnak) szabad, akkor nekem is.
Nem, nem rúghatom ki. Egyrészt szándékos rongálás, másrészt balesetveszélye s (nemcsak rá, a körülötte állókra is). És joggal vezetnének ki a teremből (aztán kérdés, kapok-e egy pert a nyakamba - megjegyzem, joggal)
A faszi nyilvánvalóan megszegte a jegyvásárlással járó kvázi szerződéskötést a koncert rögzítését tekintve. Erre ott van a biztonsági szolgálat - akik szintén nem alkalmazhatnak erőszakot, a legtöbb esetben elég ha rászólnak az illetőre. Ha ez eredménytelen, ki lehet kísérni a koncertről - normál esetben ennyi és nem több.
Tökre igazad van mindenben, aztán meg Robi bácsi mégiscsak kirúgja a faszba a hiperszuper mobilodat a kezedből 2019-ben, ha belevakuzol a szemébe, te meg mehetsz feljelenteni a rendőrségre, kiposztolni instára vagy tanítóbácsiskod ni fórumokon.
VISZONT
Jogosnak semmiképp nem nevezhető Rob rugdosása, egyrészt nem az ő feladata a rendezvényen a rendfenntartás, másrészt rongálásért igenis perelhető. Nincs az a rocksztár fokozat, ami ez alól kivételt jelent.
Etikusnak meg igazából azért sem nevezném, mert:
- ébresztő emberek, nem tudom, mennyire néztetek már szét, 2019et írunk, nem a 80as évek végét. Konkrétan felnőtt már egy generáció, akik nem hogy a telefonkártyát vagy a táviratot nem ismerik, de fényképező nélküli telefont is max csak a wikipedián/múzeumban látott. És őhozzájuk alaposan idomult már a világ is. Régen is, és ma is az a természetes, hogy ha van valami, ami az embernek örömet okoz vagy fontos, azt próbálja megörökíteni, hogy könnyebben tudjon visszaemlékezni rá később. Barlangrajz, szobrok, festmények, dagerrotípia, fotó, mobilos videó. Tessék már ezt tudomásul venni, és inkább együtt élni vele illetve meglátni a jó oldalait semmint értelmetlenül játszani a ludditát. Aki színpadon van, - ha hiszi, ha nem - annak valójában ÉRDEKE, hogy bármi felvétel készüljön róla. És valóban, rá lehet írni a jegyre hogy tilos fényképezni - sok sikert a betartatásához.
- ha zavarja egy sehanyadrangú vaku a zenészt, akkor tiltsa ki a fénytechnikát is a koncertteremből , mert hogy azt kb. százszorosan zavaróbb mértékben kapja, fényerősségben is, helyenként hőmérsékletben is. Vagy ha ennyire hisztis a körülményekre, akkor talán már nem is muszáj koncertezni. És amúgy egyébként is kőkemény showbusiness van - ebben a szakmában tetszik/nem tetszik a fizetővendég érdeke/elégedettsége van előrébb, s nem az előadóé. A kuplerájban sem a luxuskurva fog diktálni, hanem az, aki a pénztárnál otthagyja az X havi fizetésre való pénzt. Ennyi.
- ne tanítóbácsiskod jon senki se a színpadon, ne szabja meg senkinek, hogy ki hogyan és milyen módon fogadjon be egy koncertet. Én sem értem azokat, akik képesek végigvideózni egy teljes bulit, de ez attól még az ő döntésük, senki ne akarja helyettük jobban tudni, mert ezzel az energiával a headbangre meg az együtténeklésre is beszólhatna az túlbuzgó önérzetes frontember, mondván: ne rázzad már ilyen ostobán a fejed, mert nem tudsz odafigyelni ránk rendesen, meg tisztelj már meg légyszi azzal, hogy ne versenyezz itt velem a saját koncertemen, nem téged hallgatni jöttek el az emberek.
- lehet csúfolódni és lenézni a biokamerák munkásságát egy koncerten, de nagy valószínűséggel egy ilyen buta, paraszt, majom mobilosnak és a csilivili telefonjának köszönheted, hogy pl. a Soundgarden két évvel ezelőtti detroiti koncertjét magad is megnézted... mert hogy ugye megnézted te is, a fenenagy gránitkemény elvrendszered ellenére is.. :P
Blackie Lawless lehet, hogy nem a telót, hanem a csávó fejét célozza meg, szóval lehet, hogy még jól is járt az emberünk.
Ez itt most pont a fordítottja.
Btk. 371. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésév el vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.