Az utóbbi években Gene Simmons és Paul Stanley többször is megpendítette azt a lehetőséget, amely szerint a KISS akár nélkülük is működhetne tovább, ha elérkezik ennek ideje. Mivel a banda két főnöke közül Simmons nyáron volt 65 éves, Stanley pedig januárban tölti be a hatvanhármat, az erről szóló döntés nyilvánvalóan nincs is már olyan nagyon messze. Eric Singer, a banda dobosa szerint a lehetőség reális, ő azonban biztosan nem akarna egy ilyen inkarnációban szerepet vállalni.
„Én személy szerint nem mondom, hogy a dolog lehetetlen lenne, de kétlem, hogy velem valósulna meg", mondta Singer a The Cassius Morris Showban, amikor a Simmons és Stanley nélkül kiálló KISS lehetőségéről kérdezték. „Ezzel most arra akarok kilyukadni, hogy nem hinném, hogy szeretnék így játszani. Számomra mindig és Gene meg Paul jelentette a gépezet két fő fogaskerekét, és ezzel most nem akarom kisebbíteni sem Ace Frehley, sem Peter Criss érdemeit, akikkel annak idején elindították ezt a zenekart, vagy bárkiét, aki megfordult a KISS-ben az évek során. Mindenki hozzátett valamit a csapathoz, legfeljebb más szinten, ez csakis attól függ, hogy az adott rajongó miként szeretne látni egy adott korszakot. Mert sokak számára a Crazy Nights jelenti a KISS-t, vagy az 1980-as, Eric Carr-rel és Ace-szel felálló KISS, amikor éppen Ausztráliában játszottak. Vagy a Revenge. Vagy a mai banda. Huszonöt éve játszom ebben a csapatban, találkoztam mindenféle rajongóval és a zenekar több verziójával is, de mindig Gene és Paul képviselte az állandóságot: ők voltak a fő dalszerzők és énekesek, mint az elejétől fogva mindig is."
Singer szavai is afelé mutatnak, hogy az eredeti tagok nélküli KISS gondolata tényleg felmerült Simmonsék agyában, ám ő maga nem szeretne ebben részt venni. „A KISS-szel kapcsolatban az a lényeg, hogy soha semmire nem mondom azt, hogy nem fog megtörténni, mert már így is többször belefutottam abba, hogy kizártnak tartottam olyasmiket, amiket aztán megcsinált a zenekar. Bármi előfordulhat. De engem személy szerint nem hinném, hogy különösebben érdekelne a KISS-ben való zenélés, ha Gene és Paul nem játszik a zenekarban. Amennyiben Paul úgy dönt, hogy többé már nem akarja ezt csinálni, és keríteni szeretne valakit a saját helyére, az számomra egyáltalán nem csalogató, és ugyanez áll Gene-re is. Az sem, ha Paulról, Tommy Thayerről meg rólam lenne szó egy harmadik arccal. És nem is tudom, lehetséges lenne-e ez. Többek szerint igen, mások szerint nem. Én inkább a nem felé hajlok, talán mert olyan régóta zenélek már velük, és tudom, mennyire jelentősek a zenekar szempontjából. Ők jelentik a KISS alapjait."
„Ez a banda nagyobb a tagjainál", mondta Paul pár éve egy interjúban. „És ez azt jelenti, hogy négy hasonló gondolkodású ember ugyanezzel a kinézettel és kellő tehetséggel tovább viheti az ügyet, és folytathatja a KISS-t. Nekem nagyon is bejön ez a forgatókönyv. Máshol lehet, hogy nem működne a dolog, mi azonban nem hasonlítunk másokra. Sosem éltünk ilyen szabályok szerint, és most sem élünk. Rohadt jó vagyok abban, amit csinálok, de én lennék az egyetlen, aki képes erre? Abszolút nem. És most nem valami klónról beszélek, hanem valakiről, akit hasonló szenvedély és szeretet fűz a zenéhez, mint engem. El tudok képzelni olyan időt, amikor én már nem leszek a bandában? Abszolút. Nem holnap vagy a jövő héten, de amikor megtörténik a dolog, ünnepélyes lesz. Mert bebizonyítja, hogy jól döntöttem, és a KISS az, aminek hiszem: egy ideál, egy előadásmód, egy nézőpont, egy hozzáállás. És persze tisztelet, szeretet a közönségünk iránt."
Hozzászólások
Egyetértek. Szerintem az sem véletlen, hogy megcsinálták a saját tribute versenyüket. Nekem már akkor is az jutott az eszembe, hogy ezek a zenekarok megkapják a technika és a színpad kicsinyített mását, plusz a logó használati jogát és "tesco gazdaságos" KISS-ként fognak funkcionálni.
Már az.
Focicsapat, kávézó, golfpálya, stb... :-)
Mennyivel lenne jobb, különb a többinél?
Nem is értem, miért nem csinálnak egyből franchise-t a névből?