Február 2-án, tripla CD-n jelenik meg januárban a Therion új albuma, a Beloved Antichrist, amely egyben Christofer Johnsson magnum opuszának is ígérkezik. A lemez egy komplett rockoperát rejt majd.
Hosszú évek óta dolgozik élete nagy művén Christofer Johnsson, a Therion agya, és ősszel végre el is készült az anyaggal, amelyet eddigi csúcsalkotásának ígér: a végeredmény Beloved Antichrist címmel jelenik meg február 2-án, méghozzá tripla albumként. A sztorit részben Vlagyimir Szolovjov Az Antikrisztus története című műve inspirálta, és Johnsson egy komplett rockoperát kanyarított belőle összesen huszonkilenc különböző szereplővel. Mindennek életre keltésében olyanok vettek részt többek között, mint Thomas Vikström, Lori Lewis és Chiara Malvestiti, de természetesen grandiózus kórusmegoldásokat is alkalmaztak a nagyobb hatás érdekében.
A három CD-re osztott, összesen mintegy 180 percnyi játékidejű mű tételei az alábbiak:
Act I
01. Turn From Heaven
02. Where Will You Go?
03. Through Dust, Through Rain
04. Signs Are Here
05. Never Again
06. Bring Her Home
07. The Solid Black Beyond
08. The Crowning Of Splendour
09. Morning Has Broken
10. Garden Of Peace
11. Our Destiny
12. Anthem
13. The Palace Ball
14. Jewels From Afar
15. Hail Caesar!
16. What Is Wrong?
17. Nothing But My Name
Act II
01. The Arrival Of Apollonius
02. Pledging Loyalty
03. Night Reborn
04. Dagger Of God
05. Temple Of New Jerusalem
06. The Lions Roar
07. Bringing The Gospel
08. Laudate Dominum
09. Remaining Silent
10. Behold Antichrist
11. Cursed By The Fallen
12. Resurrection
13. To Where I Weep
14. Astral Sophia
15. Thy Will Be Done!
Act III
01. Shoot Them Down!
02. Beneath The Starry Skies
03. Forgive Me
04. The Wasteland Of My Heart
05. Burning The Palace
06. Prelude To War
07. Day Of Wrath
08. Rise To War
09. Time Has Come/Final Battle
10. My Voyage Carries On
11. Striking Darkness
12. Seeds Of Time
13. To Shine Forever
14. Theme Of Antichrist
Az összesen három és fél órás mű Johnsson szerint klasszikusan therionos lesz, de mégis több egy szimpla új Therion-anyagnál, és jelenleg máris azon filozofálnak, miként lehetne mindezt méltó módon színpadra állítani. Erre tehát még nem kerül sor a jövő év elején esedékes európai turnén, de jó hír, hogy a Therion az Imperial Age, a Null Positiv és a Midnight Eternal társaságában Budapesten is ismét fellép. A koncert március 13-án lesz a Barba Negrában, részletek itt.
Christofer pár éve nekünk is beszélt a most megvalósult koncepcióról. A Therion nyáron a FEZEN-en is fellépett.
Hozzászólások
;D Ezt en is szeles mosollyal nyugtaztam. Adam meg egy anyagyilkost is fel tudna mentettni.Sikeres ugyvedi palya ele nezel :)
Hát igen, lehet, hogy ez egyfajta evolúció lesz. Meghallgatható néhány sample amúgy youtube-on a koncertről ahol előadtak egy-két tételt. Túl kevés ahhoz, hogy véleményt alkossak, de annyira nem fogott meg, talán teljes valójában jobb lesz. Faék egyszerű metál alapok (nem mintha eddig nem lehetett őket ezzel megvádolni, de itt teljesen ihlet nélkülinek tűnnek), lágy klasszikus zene a háttérben... Meglátjuk na! :)
:-D :-D :-D Én is persecutor álláspontján voltam, de ez az érvelés meggyőzött, kikezdhetetlen. :-D
Szerintem a GK-t leszámítva Chris mindig magának volt, a GK-nál kifejezetten hangsúlyozták is, hogy Chris teret akart adni a többieknek, hogy sokszínűbb legyen. Persze időnként be-besegítettek a többiek máskor is, pl. a Typhonban Kristian Niemann keze is benne van, és mekkorát is szól már (nyilván nem akkor, amikor Linea Vikström hörög benne :'( ). Szar dolog, hogy a Niemann tesók már nincsenek a Therionban. Az Of Darkness...-t nem igazán hallgattam, de annak az az érdekessége, hogy az az első és egyetlen Therion-album, amiben nem vagy nem csak okkult témák, hanem ilyen evilági dolgok is vannak a szövegeikben, mint a környezetszenny ezés meg a mohóság (The Return). Egyébként sokért nem adnék egy első 4 albumos turnét, még ha szívből kívánom is a bandának, hogy ne szoruljon rá ilyesmire.
Ja, bélféregre, világos. Ő régi házitrollunk, ebből fakadóan kivételes a státusza, amolyan kabala.
En nem a Therion giccsnek tartasara,hanem a "kapd be a f.....m" szintu kommentekre gondoltam.Az egy dolog ,hogy valaki hulye,de ne adjunk mar teret is neki.
Az ám, a Deggial nagyon erős lemez azzal az ősi, borongós, misztikus hangulatvilágga l meg az ehhez passzoló repetitív zenei
megoldásokkal. A Flesh of the Gods pedig minden univerzumok legzseniálisabb Therion-száma.
Az elhagyást úgy értettem, hogy valami mást akar kihozni a metál és a szimfonikus zene ötvözéséből, mint hogy csinál egy normál hosszúságú albumot 8-10 epizódjellegű, egymástól független, többnyire a metálban normál hosszúságúnak számító (kb. 3-10 perces) számmal. Ez a vonal a Sitra Ahránál egyértelműen kifújt, bár pl. a Hellequint meg a Kings of Edomöt néha onnét is előszedem. Szóval arra céloztam, hogy az ilyen típusú alkotásból akart kitörni Christofer, tehát nyilván a rock/metál ötvözésénél marad, de más jelleggel hasznosítja ezeket a zenei elemeket.
Hogy elhagyták-e a közhelyvonatot, abban pedig természetesen nem lehetek biztos, ez attól függ, hogy közhelyesre sikeredik-e a Beloved Antichrist vagy sem. :-)
Én a Gothic Kabbalah-t még nagyon csipáztam, életem egyik legjobb Therion-bulija a lemez turnéjának 2007. február 4-i PeCsás állomása volt.
Remeljuk, hogy elhagytak a kozhely vonatot, de honnan vagy ebben ilyen biztos? En (is) a Gothic Kabbalah-nal veszitettem el oket, ha a Deggial vonalat kovetik, az jobban erdekelt volna mint amilyen iranyba elindultak.
Konkrétan mi a kérés? Hülyének lenni alapvető emberi jog. A Theriont giccsnek tartani szintén. Ha valaki zsidózni, cigányozni, pedofilpapozni stb. kezd, azt meg eddig is töröltük.
Ezek szerint nem csak nekem baromi bosszantoak . Kedves Shock tenne valamit az ugy erdekeben?
A lényeg: az ősrégi meg az utána jövő therion is hatalmas zene, kb. a gothic kabbalah-ig..
Beyond sanctorum vagy vovin? Mind a két lemez nagyszerű...