Gene Simmons szerint az elmúlt harminc év könnyűzenei történései össze sem hasonlíthatók az azt megelőző harminc évvel. A KISS basszer/énekese szerint a mai előadókra újabb három évtized elteltével aligha emlékeznek majd vissza legendaként.
„A rock halott”, ismételte meg korábban többször is hangoztatott kijelentését a Gulf Newsnak Gene Simmons. „Az új zenekarok nem szánták rá az időt, hogy kialakítsák maguk körül a varázst, az izgalmat, nem alkottak epikus dolgokat. Mármint ott a Foo Fighters: tök jó zenekar, de ők is húsz éve itt vannak. Ha végigtekintesz az 1958 és 1988 közötti időszakon, az harminc év: közben ott volt Elvis, a Beatles, Jimi Hendrix, a Rolling Stones, satöbbi-satöbbi. Ha a diszkót szeretted, hallgattad Madonnát, ha hard rockra vágytál, az AC/DC-t, esetleg minket, meg még pár csapatot. Aztán ott volt a Motown, tényleg rengeteg nagyszerű muzsika. 1988 és napjaink között szintén több mint harminc év telt el. Mondd meg nekem, ki az új Beatles! Nem tudsz válaszolni. Vannak persze népszerű előadók, például a BTS, tényleg minden stílusban akadnak ilyenek. A népszerűség viszont nem egyenlő az ikonikus státusszal, az örökérvényűséggel, vagy azzal, hogy valaki komoly örökséget hagy maga után. Az más kategória.”
Gene a maga részéről kétli, hogy a mai színtér előadóira újabb három évtized elteltével ikonikusként tekintenek majd vissza. „Ott volt a Beatles a maga páratlan valóságában: maguk írták a dalaikat, maguknak hangszerelték meg ezeket, ellátták a produceri feladatokat, többnyire ők játszottak fel mindent. Nem playbackeltek, nem volt semmiféle digitális rásegítés, nem igazították ki az éneksávokat. Na, ilyen nem lesz többet. A modern előadók óriási mértékben támaszkodnak a technikára. Ha az illető csak úgy felvenné, amint a zuhany alatt énekel, fel sem ismernéd. Sokkolnának a hallottak… Egyetlen rapper sem játszik hangszeren. Nem írnak dalokat, csak szavakat pakolnak egymás után, de akkordok, dallamok, harmóniák nincsenek. És ezzel most nem azt mondom, hogy a rap nem fontos, mert nagyon is az. De nem Beatles.”
Simmons ettől még számos mai előadót nagyra tart. „Szerintem Billie Eilish fantasztikus. Épp attól érdekes, hogy a bátyjával közösen írja a zenét, és senki másra nem hasonlítanak. A női előadók közül Lady Gaga is óriási, szintén maga írja a dalait, és úgy énekel, mint senki más. De hát ő valódi zenész: dalokat ír, zongorázik, tényleg képes erre. A világ javarésze imádja a popdívákat, noha többségük nem magának írja a dalait, és nem játszik hangszeren. Ami amúgy teljesen rendben van. Mindenki azt szeret, amit csak akar. De ettől még egyik sem említhető egy lapon a Beatlesszel.”
A KISS december 31-én grandiózus koncerttel köszöntötte az újévet Dubaiban, amit a helyszínen emberek ezrei élvezhettek a környező hotelek erkélyeiről, illetve pénzért lehetett és lehet megnézni a neten. A fellépés két Guinness-rekordot is beállított: egyrészt a zenekar egyszerre hetvenhárom lángnyelvet lőtt fel a színpadról a műsor egy pontján, másfelől egy harmincöt méteres lángnyelvvel szintén eddig példátlan látványosságot produkáltak.
A koronavírus-járvány következtében tavaly természetesen nem láthattuk Európában a KISS-t, vagyis a július 16-ai magyar koncertből sem lett semmi. A csapat jelen állás szerint szinte napra pontosan egy évvel az eredeti dátum után, 2021. július 15-én állnak majd színpadra az Arénában. A már megvásárolt jegyek automatikusan érvényesek az új időpontra.
Hozzászólások
Off: gonosz vagyok, de Jon Schaffer capitoliumi szereplése túl bulvár ahhoz, hogy a Shock-hírek között szerepeljen? :-D
Másképp szórakozunk, másképp fogyasztunk zenét, összehasonlítha tatlanul nagyobb mindenre a választék, és ez nem a zenészek hibája - képtelenség ugyanazt a varázst és annak kialakítását elvárni.
Azzal együtt megjelent az elmúlt 60 évben jópár nagyhatású zenekar, izgalmas trendek, viszik tovább a lángot, aki odafigyel, az látja.
Még egy Beatles nem lesz. Pontosabban folyamatosan voltak, és lesznek. Épp úgy, ahogyan Ádámok és Évák is.
https://www.heydullblog.com/photos/kiss-as-the-anti-beatles/