Desmond Child kapta idén az Artisjus Dalszerző Életműdíjat. A Bon Jovi, az Aerosmith és Ricky Martin sikerdalainak szerzője, az Egyesült Államokban élő magyar-kubai származású dalszerző-producer a szerzői egyesület keddi díjátadó ünnepségén vette át a díjat a Budapest Music Centerben.
A február eleje óta magyar állampolgár dalszerző az Artisjus szervezésében több szakmai programba is bekapcsolódott Magyarországon az elmúlt napokban: workshopot tartott fiatal magyar zenészeknek, valamint részt vett egy nyilvános pódiumbeszélgetésen is. A keddi ünnepségen a díjazottat Lerch István méltatta, aki arról is beszélt: minden szerző álma, hogy énekelje valamelyik dalát mondjuk Jon Bon Jovi, Cher, Robbie Williams, az Aerosmith, Michael Bolton vagy Ricky Martin, Desmond Child pedig több tucat slágert írt ezeknek a világsztároknak.
A kubai és magyar felmenőkkel rendelkező zeneszerző-producer az utóbbi években-évtizedekben is hatalmas sztároknak írt slágereket, például Shakirának, Katy Perrynek, Ricky Martinnak vagy Robbie Williamsnek, hírnevét azonban a KISS, majd a Bon Jovi fix dalszerző partnereként alapozta meg. Nevéhez olyan világslágerek fűződnek, mint az I Was Made For Loving You, a Livin' On A Prayer, a You Give Love A Bad Name, a Dude (Looks Like A Lady) az Aerosmithtől, netán a Poison Alice Coopertől, de még nagyon hosszasan sorolhatnánk. Dalai mintegy 300 millió eladott lemezen hallhatók világszerte. Munkásságának elismeréseként 2008-ban a Songwriters Hall Of Fame tagjai közé választották. Desmond Child elnökségi tagja az 555 ezer zeneszerzőt, szövegírót és kiadót tömörítő American Society of Composers, Authors and Publishersnek (ASCAP). Ugyanebben az évben társalapítója volt a spanyol és portugál nyelvű szerzőkre koncentráló Latin Songwriters Hall Of Fame elismerésnek.
Desmond Chilldal a gála előtt nekünk is alkalmunk nyílt interjút készíteni, ez jövő héten lesz majd olvasható a Shock!-on.
Hozzászólások
Az a különleges hogy a legkülönbözőbb előadóknak a legkülönbözőbb stílusban tudott olyan nótákat összerakni amikből aztán mindenki által ismert sláger lett.
Ami szerintem pedig a legnagyobb dobása volt, az Alice Coopertől a Poison - akkoriban Mr. Cooper azért messze nem volt a toppon, és a hangi adottságai sem voltak olyanok mint pl. Bon Jovié vagy Steven Tyleré: ehhez képest Desmond rittyentett neki egy olyan dalt ami még az ő fahangján előadva a '80-as évek egyik leghíresebb hardrock slágere lett.
Kíváncsian várom az interjút a Mesterrel! :) Egyébként van valami jó könyv a pályafutásáról? Úgy érzem nem semmi sztorijai lehetnek...
hát, én találkoztam már olyan emberrel ezen az oldalon, aki szerint igen, szóval nem akartam borítani a bilit. :-) De nem voltam elég óvatos, nem akartam én a popot szitokszóvá degradálni.
és amúgy a popzene egy szitokszó?
Nem fikaként mondom, de azok is ugyanúgy pop slágerek, csak rock hangszerelésben .
ennek megfelelően képzeld el az És jött a doktor főriffjét metálgitáron, és meg is érkeztünk.
Szerintem ez olyasmi lehet, mint amit egyszer Pressertől hallottam egy interjúban. Neki egy kedvenc műfaja van: a dal. És teljesen mindegy, hogy mi a stílus, ha jól összerakták. Vagy ott van pl. szövegíróként Horváth Attila, ugyanez a helyzet, Omentől Cserháti Zsuzsáig sok minden belefér.
Próbáld meg úgy meghallgatni, hogy a gitárt betorzítva is képzeld el. Pofás kis riff fog kikerekedni belőle.
Még abban a Ricky dalban is több zeneiség van, mint a mai pop szutykokban!