Mindössze tizenöt másodpercben emlékeztek meg a Grammy-gálán az októberben elhunyt Eddie Van Halenről. A gála szervezőit számos bírálat érte a gitáros emlékével szembeni méltatlan és aránytalan bánásmód miatt.
Mint Peter Steele, Paul Gray, Jeff Hanneman vagy Vinnie Paul példájából is látszott, a Grammy-gála mindenkori szervezői nincsenek éppen a helyzet magaslatán, ha elhunyt rockzenészek örökségét kell a megfelelő szinten kezelni a díjátadó megemlékezéses szekciójában. Eddie Van Halen az említettekkel szemben azért nem maradt ki az említett műsorblokkból, ám számos zenész, szakmabeli és rajongó élt éles kritikával a szervezők felé, amiért mindössze egy tizenöt másodperces Eruption-részlettel hajtottak fejet az október 6-án elhunyt innovátor előtt.
A témában maga Wolfgang Van Halen is megszólalt, aki bővebb részleteket is elárult az eseményről. „A szervezők felkértek, hogy játsszam el az Eruptiont az In Memoriam szekcióban, de nemet mondtam", írta Wolfgang a Twitteren. „Szerintem őt magát leszámítva senki sem szemléltethette volna, mit tett apám a zenéért. Úgy értelmeztem, az In Memoriam műsorblokkban legendás, tavaly elhunyt előadók dalainak részletei hangzanak majd el, de azt nem gondoltam volna, hogy mindössze tizenöt másodpercre mutatják majd négy másik elhunyt zenészről szóló megemlékezés közben. Leginkább az fájt, hogy a show elején, amikor a tavaly elveszített előadókat sorolták, meg sem említették a nevét. Tisztában vagyok vele, hogy jelenleg nem a rockzene a legnépszerűbb műfaj – és az Amerikai Hanglemez-akadémia egyébként sincs túlságosan képben a dolgokat illetően –, de apám öröksége egyszerűen megkerülhetetlen, legyen szó a hangszerre, a rockzenére vagy általában véve a zene egészére gyakorolt hatásáról. Soha többé nem születik majd hozzá fogható innovátor. Nem szeretnék gyűlöletfolyamot beindítani itt, csak szerettem volna megvilágítani a történteket a saját szemszögemből. Apa persze alighanem csak röhögne ezen, és annyit kérdezne: ugyan, ki nem szarja le? Őt csak a zene érdekelte, a többi nem számított neki. Örülnék, ha lehetőségem nyílna egy beszélgetésre a Hanglemez-akadémiával nemcsak apám örökségéről, hanem a rockzene jövőbe mutató örökségéről is."
Hozzászólások