Shock!

január 08.
szerda
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Dragonland: Astronomy

Ismét alkotott a svéd hatosfogat, amelynek előző, Starfall című albumát örömmel és megelégedéssel méltattam annak idején. A melodikus és szimfonikus, ám gigasúlyokkal felvértezett, átgondolt és változatos powerben nyomuló srácok a Fredman stúdióban eszkábálták össze az Astronomy albumot, ami már önmagában is garancia a minőségi megszólalásra.

megjelenés:
2006
kiadó:
Century Media / EMI
pontszám:
9 /10

Szerinted hány pont?
( 3 Szavazat )

Nos, ami a nyitó Supernova hangjaival ráköszön a hallgatóra, az máris mázsákban mérhető. A vastag, komor-sötét gitárrobajhoz, valamint az igazán erőteljes soundhoz tiszta, kellemes énekhangot társít a frontember, Jonas Heidgert. A Cassiopeia percei duettet rejtenek, szép női vokált hallhatunk a dalban. A tapadós témájú Contact szélsebes vágtába vált, elővillantva a zenekar szpídesebb oldalát. A címadó darab ismét visszavesz a tempóból és megfontoltan döngeti a hangfalakat, míg az Antimatter erőszakosabban, ridegebb húrokat pengetve tarol – olyannyira, hogy itt még stílus-átkacsintással is szórakoztatnak a srácok... Meglepetésként szolgálhat, hogy a Starfall albumon felbukkanó Árnyak könyvének három fejezete itt, az Astronomyn folytatódik a negyedik felvonással.

A szimfonikus hangszerelésű, varázsosan megszólaló The Scrolls of Geometria Divina ismét egy újabb, elvontságában is vonzó világba csöppenti a mit sem sejtő hallgatót. És ím, ha már a komolyzenénél tartunk: tüstént bepillanthatunk Beethoven rémálmába is. A fémes hömpöly alól-mögül virtuózan csilingelnek elő a klasszikus zongorajáték hangjai. Ismét egy stílus-átfolyás – ezúttal egészen más irányba. Mestermű a nóta, kell-e mondanom?... Az album líraibb pillanatait hozza el a Too Late for Sorrow, a Direction: Perfection pedig – hasonlóan az Antimatterhez – újfent az elborultabb, szigorúbb fertályt villantja meg. Ismét rittyentettek a művészifjak egy három tételből álló, csaknem negyedórás szösszenetet, ezúttal a „The Old House on the Hill" film ötletére. (A negyedik rész feltehetően a következő lemezen lesz majd, hehe...)

Az alapvetően szimfonikusra hangszerelt dalok valóban történetet mesélnek, méghozzá helyenként oly könnyen átélhetően, hogy elég lehunynunk a szemünket és máris képzeletünk vetítővásznán láthatjuk a vészjósló, feszült hangulatú jeleneteket. Nagyívű, monumentális témák váltakoznak felgyorsuló fémes részekkel, amitől az anyag egyetlen percre sem válik unalmassá vagy lapossá.

A Dragonland ismét igen kellemes és színvonalas időtöltést kínál mindazoknak, akik kedvelik a terhekkel birkózó, klasszikus zenei hangszereléssel támogatott, sokszínű, dallamos metalt.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Anthrax - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2014. június 3.

 

Jeff Loomis - Budapest, Dürer Kert, 2012. november 11.

 

Slayer - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. április 8.

 

Stratovarius - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. november 28.

 

Wisdom - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. november 28.

 

Wackor - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 8.