Shock!

január 08.
szerda
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Eternal Reign: Forbidden Path

Könnyű az ember dolga, ha olyan album kerül elé, amelyet kedvére dicsérhet, magasztalhat, vagy épp bűzölgethet és szétcincálhat. Az Eternal Reign sajnos egyik választást sem teszi lehetővé - épp ezért nehéz elbánnom vele. Ugyanis ahhoz nem elég gáz, hogy fitymáljam, ahhoz viszont nem elég különleges vagy briliáns, hogy aléltan zengedezzek róla.

megjelenés:
2005
kiadó:
LMP / Record Express
pontszám:
7 /10

Szerinted hány pont?
( 1 Szavazat )

Ebből már alighanem rájöhettetek: egy nagyjából átlagos anyagot hallgatok éppen. Hiába próbálkozom vele többedszerre, grafomán kreativitásomat csak nem lendíti előre. Hat germán fiatalember alkotja a bandát, akiknek bemutatkozó albuma tizenegy nótát tartalmaz. (Ebben természetesen benne foglaltatik a kötelező intro, illetve egy rövidke átkötő szösszenet.) A borító tetszetős, leginkább egyfajta csillagkaput ábrázolhat - az én fantáziám legalábbis ehhez a filmklasszikushoz ugrott vissza a képet látva.

Dallamosak a nóták, de nem az arcbamászós, himnikus módon, inkább visszafogottan. Korrekten összerakott dalok követik egymást, melyeket akár igényesnek is nevezhetnék. Miközben kagylózom őket, kellemdús érzések lengnek körül, ugyanakkor azzal is tisztában vagyok: öt perc múltán már egyikükre sem fogok emlékezni... Hisz épp a fogós melódiáknak vagyunk híján. A csapat ráadásul nem túl kemény, de nem is túl lágy. Megszólalásukban rejlik némi amcsi jelleg.

Frontemberük, a magas fekvésekben mozgó Dirk Stühmer elfogadható szinten teszi a dolgát, de különösebb panasz a három húrmesterre, a billentyűket, illetve a dobokat kezelő tagra sem lehet. Ha mindenképp ki kellene emelnem egy-két nótát, akkor a lendületes Edge of the Worldöt, illetve az aránylag karcosra sikerült címadó szerzeményt választanám. Szintén kifejezetten hallgatóbarát a vokálokkal operáló, dinamikus Set the Sails, a Nightstalker, illetve az anyagot záró Ten Seconds In. A halvány progos benyúlásokat sem nélkülöző album egységes, kiforrott képet mutat.

A Forbidden Path nélkülözi az extrákat, viszont amit nyújt, azt magabiztosan és barátságos megközelítésben tálalja elénk. Mivel az "átlagosról" induló összképem végül mégis elhajlott egy kedvezőbb irányba, ez a pontszámon is tükröződik.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Orphaned Land - Budapest, Club 202, 2013. október 4.

 

Marty Friedman - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

Stratovarius - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. november 28.

 

Jerry Lee Lewis - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2010. október 31.

 

Wendigo - Budapest, Petőfi Csarnok, 2008. október 31.

 

Watch My Dying - Budapest, Kultiplex, 2007. július 11.