Ezúttal Alice Coopert kérdezték, mi a véleménye Gene Simmons nagy port kavart, többször elhangzott kijelentéseiről a rockzene halálát illetően. A Detroit Stories című új albumát a múlt héten kiadott énekes nem látja annyira drámaian a helyzetet, mint KISS-es kollégája.
Bizakodóan, de tárgyszerűen értékelte a rockzene jelenlegi helyzetét az NME-nek Alice Cooper, akit Gene Simmons sokszor elmondott kijelentéseire reagáltattak. „Gene üzletember, és üzleti szempontból megáll, amit mond”, fogalmazott Cooper. „De garantálom neked: valahol Londonban, egy garázs mélyén jelen pillanatban is Aerosmith- és Guns N’ Roses-dalokat, tehát hard rockot gyakorol egy csapatnyi 18 éves srác gitárokkal, dobcuccal. Az Államokra ugyanez áll: ott is működik egy rakás fiatal banda, akik ismét be akarják lakni a hard rock, a törvényen kívüliek területét. Vagyis bizonyos tekintetben a rock’n’roll pontosan a helyén van most. Nem mi töltjük meg a Grammy-gálát, nem vagyunk a mainstreamben, hanem kívülállók vagyunk. Ebből fakad ez a törvényen kívüli hozzáállás is. Szerintem ez nagyon jó a rock’n’roll szempontjából, mert eleve innen indult a műfaj: mindig mi voltunk a számkivetettek, aztán végül mainstream lett a dologból. De egyébként ma is működik egy rakás népszerű hard rock banda: a Foo Fighters, a Green Day…”
Alice úgy látja: rockzene mindig létezni fog. „Ha belegondolsz, a hard rock az a műfaj, amely a kezdetek óta folyamatosan jelen van. Jött punk, diszkó, hip-hop, grunge, de a hard rock mindig megmaradt. A The Rolling Stones akkor is The Rolling Stones maradt, az Aerosmith akkor is Aerosmith maradt, Alice Cooper akkor is Alice Cooper maradt. Mindent túléltünk, mert a gitáralapú rockzene az egyetlen műfaj, ami harminc-negyven év múlva is ugyanígy itt lesz. Lesz addig mindenféle új zenei irányzat, de hard rock bandákat akkor is találsz majd.”
A múlt pénteken kiadott Detroit Stories lemez alább teljes egészében végighallgatható. Emellett a limitált kiadások bónuszaként szereplő Paranormal Evening At The Olympia Paris koncertanyagról is csekkolható két élő felvétel.
Hozzászólások
Szerintem direkt írta hogy egy viszonylag ismeretlen banda koncertjére is ennyien kíváncsiak...Brutal jó példa mert igazi underground fesztivál, de vannak nagyobb nevek is. Mindig megállt a fesztivál a lábán, kár hogy a vírus elcseszett mindent.
Lebutított Massive Attack. Mindig ez jut eszembe a trapről...
Itt már a z-generàció a célközönség,nek ik meg olyan dolgok is szórakoztatóak-legyen az zene vagy bármi màs-,hogy csak nézek okosan.Viszont amilyen gyorsan jön az egyik,olyan gyorsan lapoznak a következőre,szó val talán nem annyira félő,hogy ezek a zenék szólni fognak évek múltán is,ellenben valszeg sokkal durvább szarságok lesznek.Régen minden nyárra jutott egy nagyon tré sláger-mint pl a Gerappa-melyet boldog-boldogtalan fújt,most sok még tufább van,meg mindenféle csodabogár.Mint tavaly az a fura hangú csaj,aki év elejétől cincálta az idegeket pár hónapig.
Hát a hiphop az tényleg itt van, de az is milyen elkúrt formában.. :/
Rohadtul nem látom, hogy ezeknek a Lil Akárkicsodák trackjeit akár 8-10 év múlva bárki elővenné ugyanazzal az élvezeti faktorral, mint ahogy manapság mondjuk egy Digital Undergorund slágert, vagy egy nem posztumusz 2Pac-ot, vagy a Rapper's Delight-ot. De ez azért is van, mert ezeket a klasszik dalokat még úgy írták meg, hogy az fülbemászó/dallamos akarjon lenni és/vagy azonnal húzzon a groove-ja, és urambocsá' a dalszöveg is megálljon a maga lábán.
A ma sikeres lebutított trap hiphopnál meg mintha kifejezetten az lenne az elérni kívánt cél, hogy a befogadót minél hamarabb idegesítse fel vagy fárassza le a frusztrált MC gyerekes, béna és céltalan acsarkodása a túltolt 808as lábdob és a koncepciótlanul egymásra hajigált triolás cinpergetések mellett..
Most kifejezetten azokra utaltam, akikből hiányzik az utánajárási késztetés. Ha már szándékosan meg célzottan keresel rá netes adókra, ott nem az van, hogy valamit eléd raktak, és te kérdés nélkül bekajálod.
Ugye nem hasonlítod ezeket az embereket a metalzenészekhe z?
Idézet - cápaidomár:
Én rádión vegetálok, igaz nem azon a sok foson ami itthon megy mert mind egy rakás szemét, akad azért sok netes rádió is, lehet csemegézni. Megprbálom lekövetni a 12 éves lányom zenéit de tényleg semmi újdonsás, az 1 bites vörös slágergyáros is csak nyúlja a régi dolgokat, a leáynzó meg inkább Alice bácsit meg az Abbát, Quenn-t választotta, mondjuk itthon sok tingli-tanglit nem fog hallani :D
Akik rádión vegetálnak a munkahelyükön, vagy otthon mosogatás közben; nem igazi zenerajongók. Ahogy azok se, akik azt nézik, mit kapott fel éppen a Youtube. Az igazi zenerajongók hamar megunják az eléjük rakott felhozatalt, és mennek vissza az időben. Én ezt látom.
A Linkin egész jól megfelelt ennek a követelménynek s ha Chester élne tuti ma is az éterben lennének. Amúgy régóta ez az első h valaki nem temeti a rockot de hihetetlenek vagytok h még egy tök pozitív kicsengésű szöveg alatt is be tudtok fordulni:D