Nem tudjuk, hogy az egy héttel ezelőtti hírünkhöz rekordmennyiségű kommentet író néhány olvasó ismét olyan fanatizmussal veti-e majd magát a parttalan „vitába”, mint akkor, de mindenesetre ettől függetlenül is közzétesszük az Ossian első új szöveges videóját. Az Ahányszor látlak című dal a zenekar április 13-án megjelenő, Lélekerő című albumán szerepel majd.
Lélekerő címmel, április 13-án jelenik meg az Ossian új albuma, az első lemez, amit már a tavaly óta dolgozó négyes felállásban készített a zenekar, már Wéber Attila gitáros távozása után. Paksi Endre énekes, Rubcsics Richárd gitáros, Erdélyi Krisztián basszusgitáros és Kálozi Gergely dobos ezúttal is a törökbálinti SuperSize Recordingban dolgozott az anyagon, amely elő is rendelhető a banda honlapján.
A Lélekerőre az alábbi dalok kerülnek fel:
01. Hajt a szív
02. A barát
03. Ahányszor látlak
04. Egyszerűen
05. Lélekerő
06. Visszajövök
07. Hiába szép
08. Születésnap
09. A búcsú
10. Üzenet
11. Mind itt vagyunk
A zenekar lemezmegjelenési dedikálása a kiadás napján, április 13-án lesz a Rákóczi úti Liquid Rock sörözőben, a lemezbemutatót pedig május 24-én, a Barba Negra Trackben tartják. A már ismert kis részletek mellett most az Ahányszor látlak című dal teljes egészében is meghallgatható a lemezről.
Hozzászólások
Bár nem vagyok 100%-ig biztos,de pl Trianon(a dal) asszem Fletó előtt volt – amúgy szerintem egy kifejezetten jó dal(a magyar-szó nem is hangzik el pl) Őszödről:vélemé nyem szerint maga az „+esemény” és ahogyan az adott oldal kezelte – hatalmas hiba. Ha közvetve is,de azt gondolom,hogy a kétharmadhoz is köze volt,nem is kicsi.
Az utsó gondolatsorhoz: nagyon nehezen értik meg az emberek:ha valaki az egyik oldalt kritizálja,attó l még nem csicskása másiknak. Ez a valahova állás is mennyire hungarikum lett már:(
A szabadságról írt dologban igazad van, bár én más szemszögből néztem. Mármint onnan, hogy Te döntöd el,milyen szenét hallgatsz vagy pengetsz éppen. Úgy is fogalmazható, hogy a választás-szabadsága. Szerintem is eléggé kötött műfaj a klasszikus metal, és azzal is egyet tudok érteni, hogy lehetne valamivel akár változatosabb a banda zenéje. Bár azt hiszem,hogy ha jobban „ráfeküdne” a zenekar hogy színesebb képet adjon magáról(pl Emlékek Völgye,Hosszú Álom,Életed Filmje,Végállom ás Motel,Jó időben,jó helyen,Alkony előtt ,Éjszaka,Árnyék -emberstb) akkor árnyaltabb vélemények lennének. Sok zenekar esik ebbe a hibába: ragaszkodni a beválthoz. Nem tudom,mennyire ismered a csapat munkásságát,de ha kiderülne,hogy az adott koncerten nem lenne pl Rock katonái, Mire megvirrad stb-hanem más,soha nem játszott dalok – hányan mennének akkor el. Szerintem nagyjából pont ugyanannyian
---> Téma a közéletben? Remélem a drogos-dohányos-gyereket nem vállalós réteg üldözése nem jut majd az eszükbe ;-)
Sajnos, a politika egy varázs szemüveg, amit ha egyesek felvesznek a világ pont olyan lesz mint amilyennek látni akarják. Az, hogy Te, vagy én, vagy az Ossian nem így működik, egy - kis túlzással - elhanyagolható réteg, de a közönség nagy része (stílusoktól függetlenül) sajnos ilyen. Nekem is van elég olyan ismerősöm, és rokonom, aki aszerint határoz meg bárkit, és bármit, hogy melyik oldalon áll. És ha megtudják valakiről, hogy semleges (ami megint csak egyesek szerint nem létezhet), az talán még nagyobb bűn, mint a szembenállás.
A korábbi megjegyzést meg nem nekem kell köszönnöd:-) Üdv.!
A dal: én csak annyit írtam, hogy boldogság. Ez a lényeg. Hozzáfűztem még annyit, hogy ahány ember, úgy ugyanannyi jelentése lehet ezen állapotnak, konkrétan az, hogy kinek mi a boldogság. Erre hoztam fel példákat, és erre utaltam a kinek a pap... kezdetű szólás-mondással. Tehát önmagában a boldogság, a többi igazából nem lényeges. Ami pedig az orbáni diktatúrát jelenti, az egy sajátos, valahol a kommunista és a náci diktatúra metszéspontján elhelyezkedő valami, amire a történészek még nem találtak jó kifejezést :-) Van egy jó könyv Hitlerről, régen jelent meg, és két, akkor még szovjet újságíró rakta össze. Így persze némiképp elfogult, ám találni benne meglepő hasonlóságokat a mai "rendszerrel" és akkor még ott ez az atom alapú orosz-magyar haverság újjáéledése. Nem tartom kizártnak, hogy tévedek, és azt sem, hogy túlzásokba esek, de ha sikerül annyira összeszednem magam, később szívesen leírom, hogy pontosan hogy is látom ezt az egészet. Nincs (még) diktatúra, de afelé haladunk (hol jobban, hol kevésbé - "hála" az uniós tagállamúságnak ). Ez utóbbi meg már egy külön fejezet. És mondom még egyszer: a hozzállásom a gyerekkor hozadéka, a tudásom pedig e téren felszínes.
Én (is) szívesen dumálgatok a témákról, de nem sürget senki:)
Ha ennyire eleged van belőle mi a f@szt keresel itt, egyáltalán bármilyen Ossian- cikknél? Erre van értelmes magyarázatod?:):):) Ki kényszerít hogy elolvassál bármit is?:)
:DDDDDDDDD
Bocsi, de ezt majd mi fogjuk eldönteni.
A korábbi megjegyzést meg köszi.
A szocializmussal kapcsolatban talán érthető a dolog:A rock/metal a szabadságot képviseli (én döntöm el) az akkori rendszer meg sok mindenben irányított. Meggyőződésem, ha jobbos 40 év lett volna,akkor most arról szólna a történet. Mondjuk az erősen baj, hogy itt sok minden fordítva történik, amikor az elméleti szint lenne a fontos akkor mutogatás megy,amikor a konkrétumok,akk or meg ideológiák meg közhelyek jönnek elő(politika az állampolgárok részéről) Sajnos a magyar ember szeret „valahova” állni, a politika meg rá is dolgoz ezerrel. Ha politizáló zenekarokról esik szó nekem a Hétköznapi Csalódások ugrik be. Hozzájuk képest pl az Ossian szerintem nem számít annak. Az sem mindegy,hogy egyes emberkék,konkré t pártok népszerűsítését ,programjait vállalják fel pl Lóri,Gidó(miép) ebből a szemszögből is van eltérés.
Dehogy. Nem kérem számon. Csak leírtam egy dolgot, amivel valahogy sehogy se megy az azonosulás. Amúgy amire reagálsz, nem is ugyanaz, amiről én beszéltem. Természetes, hogy valaki 20akárhány év után megváltozik.
De most komolyan, számon kéred valakin, hogy ma, 57 évesen másként gondolkodik, mást tart fontosnak, mint 36, sőt 31 évesen?
Endrénél amúgy kb 1992-93. környékén jelent meg a vallásosság, egy akkori Hammer interjúban úgy fogalmazott, hogy hívná Istent,, de az "égi vonalak foglaltak". Nem új keletű, nem a mostani, önmagát kereszténynek tituláló kormányzat alatt lett ilyen.
(Ebben én a lehető legteljesebb mértékig elhatárolódok Paksi Endrétől, én masszívan ateista vagyok.)