Yngwie Malmsteen immáron évtizedek óta kapja az ívet lemezei hangzása és dalai színvonala miatt. Az új albuma, a Parabellum megjelenésére készülő gitáros most egy friss interjúban ismét leszögezte: nincs szüksége külső fülekre a lemezeihez.
Saját maga producerelte és énekelte fel új lemezét, a nyáron érkező Parabellumot Yngwie Malmsteen. A gitáros a turnén – már persze ha lesz – szintén maga áll majd a mikrofon elé. „Nem lesz énekes, csak én – mondta a Rob Rush Radiónak a gitáros. – Hogy mindenki könnyen megértse: ha valamit csinálok, azt azért csinálom, mert meg akarom csinálni. Ha pedig nem, akkor azért nem, mert nem akarom. Senki sem szól bele, mit teszek. Én vagyok a világ legszerencsésebb embere. Tényleg úgy érzem, kivételes helyzetben vagyok, és hálát adok mindenért, ami történt velem – ennek pedig a kreatív szabadságom jelenti a fő okát. Azért teszem, amit teszek, mert ehhez van kedvem, nem pedig mert ezt kell tennem, vagy talán ezt kellene tennem. Szó sincs ilyesmiről. Pontosan tudom, mit akarok, folyamatosan nagyon tiszta, kristálytiszta vízió alapján dolgozom. Már a felvételek előtt alakot öltenek a fejemben a dalok. Nincs szükségem producerre, nincs szükségem társszerzőre, semmi hasonlóra. Ezzel most persze nem azt mondom, hogy másoknak is kárára válik az ilyesmi, de én ilyen vagyok. Mint egy festő: a háttértől az oldalakig mindent én festek meg, és nem kérek meg másokat, hogy a kép másik felét fejezze be helyettem. Sajnálom, de nem tudok így dolgozni.”A július 23-án megjelenő Parabellum dallistája az alábbi:
01. Wolves At The Door
02. Presto Vivace in C# Minor
03. Relentless Fury
04. (Si Vis Pacem) Parabellum
05. Eternal Bliss
06. Toccata
07. God Particle
08. Magic Bullet
09. (Fight) The Good Fight
10. Sea Of Tranquility
A Wolves At The Door és a Relentless Fury már meghallgatható az albumról. Yngwie legutóbb 2019-ben, Blue Lightning címmel hozott ki egy bluesos megközelítésű, jelentős részben feldolgozásokat rejtő lemezt.
Hozzászólások
Ez igen találó hasonlat.Ki tudja,mire lettek volna képesek együtt.
Amúgy egyet értek, kicsit nagy az ego
A "nincs külső fül" mindent megválaszol.
Igaz rá a "jóra hallgatni a zenét/mixet" közhely. Referenciaként is valószínűleg a saját anyagait használja, bár ez csak feltételezés az elmúlt évek Malmsteen-lemezeit hallva. Szoftveres témában esélyes, hogy nem up-to-date, lásd régóta bevett munkamódszer és workflow. A nyilatkozatai alapján a zenével kapcsolatos víziója nem is kíván mást, vagy többet. Mivel senkit nem enged beleszólni, így valószínűleg (már) tippeket-ötleteket sem kap.
Malmsteen meghatározó szerepet töltött be a zenében a rockgitározás egyfajta megújítójaként. Stílusa és hangzása azonnal felismerhető, klasszikus dalai kiállták az idő próbáját. Remélem, hogy még sokáig a színen marad, ugyanis az utolsó mohikánok egyike, aki a mai napig hozza a klasszik gitárhős archetípust. Bőven van mint hallgatni tőle a pályája első kb. 15-16 évéből, a magam részéről inkább ezeket favorizálom.
- Egy nő van alatta! - kiáltotta Porbus, és rámutatott a festékrétegekre , amelyeket az öreg festő egymásután rakott fel, abban a hiszemben, hogy tökéletesíti képét.
A két művész ösztönösen Frenhofer felé fordult, s homályosan bár, de kezdte megérteni, hogy micsoda önkívületben élhet az öreg.
- Ő valóban hisz benne - mondotta Porbus."
Balzac: Az ismeretlen remekmű