Shock!

december 23.
hétfő
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

CD kritika tartalomböngésző

0-9ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Pilgrim: Misery Wizard

A járókeretes nyugdíjasok minden vehemenciájával ront itt ránk az amerikai Pilgrim – pedig a buszra váró alfaj mindent maga alá gyűrő terminátor hozzáállása volna papíron indokolt. Ez itt ugyanis a Rhode Island-i banda bemutatkozása, akiket a hősidőkben a Primordial frontember Alan Nemtheanga fedezett fel a nemzetközi közönségnek. A Misery Wizard így aztán az ír zenész Poison Tongue kiadójánál, illetve a Metal Blade terjesztésében lát napvilágot, hiszen Alan 2010 óta utóbbi A&R-eseként is funkcionál. Na de hova is sietnénk, hiszen a játék neve doom metal, a legklasszikusabb Electric Wizard, Reverend Bizarre és például a hatalmas Saint Vitus fémjelezte mamuthorda hagyományainak hű ápolása, természetesen sosem tagadva a Sabbath örökös, vészjósló jelenlétét a háttérben.

megjelenés:
2012
kiadó:
Poison Tongue / Metal Blade
pontszám:
6 /10

Szerinted hány pont?
( 7 Szavazat )

Igazi, pózoktól mentes hagyománytisztelet árad a srácok keze alól, akik tehát nem választottak könnyű műfajt maguknak, de az efféle, betépett lajhár módjára elővezetett gitárbúgatás, ha ott van a fejben, akkor többnyire ott van a kézben is. Itt pedig mindez jelen van, kedélyesen víz alá nyomva minden háborgató, változatosságot számon kérő szándékot. Az új-angliai srácok szerencsére nem veszik magukat ennyire komolyan, a művésznevekkel kapcsolatban azért egyértelműsítik, melyik ligában játszanak: The Wizard az énekes/riffmester frontember, hű alattvalói Krolg Splinterfest, Slayer of Man és Count Elric, the Soothsayer a ritmusszekcióban. A zene pedig gitáralapú, fontolva haladó súlyemelés, ahogyan azt tanítani szokás.

A Pilgrim debütálása tehát szerezhet pár kellemes percet a műfaj elkötelezettjeinek, akiknek nem szokatlan az efféle ólomlábakon való közlekedés – meglepetés nem éri majd őket. A többiek számára kis adagokban, sok kávéval harcba indulva is beüthet ez a fűbe mártott hangulat, végtére is minőségi az anyag. Akad némi tempóvariálás, a dallamos ének sem bizonytalan, szól is a cucc, ahogy itt kell, önálló arca viszont alig akad a történetnek. Nem is emiatt sír a szám, a változatosság totális hiányát e helyen nem érzem különösebben jogosnak felróni, még csak az sem akkora baj, hogy a szűk órányi anyagot egyben „letudni" a fizikai képtelenséggel határos... A fő gondom az, hogy végső hatásában az egész teljességgel fájdalommentes.

Ha legközelebb is megkapják a bizalmat, hiszem, hogy van bennük annyi kraft, hogy ezen javítsanak.

 

Hozzászólások 

 
+5 #1 a 2012-05-07 18:09
Hát ezt jól lehúztad, minimum 8 de inkább 9.
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Hozzászólások

Galériák

 

Iron Maiden - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2014. június 3.

 

Nickelback - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2013. november 8.

 

Perfect Symmetry - Budapest, Club 202, 2013. október 23.

 

30 Seconds To Mars - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 13.

 

Winger - Budapest, A38, 2009. december 9.

 

Watch My Dying - Gödöllő, Trafó, 2003. május 23.