Se szeri, se száma azon hangoknak és kommenteknek, amelyek szerint a Slayernek már Jeff Hanneman 2013-as halála után sem lett volna szabad folytatnia, és ugyan az idei Repentless lemez némiképp enyhíteni látszik a nyomást, tény, hogy a zenekar aligha nyomhatja örökké a mostani intenzitással. Kerry King szerint ugyanakkor még nem napi problémáról beszélünk.
„Igazság szerint mindkettővel ki tudnék békülni”, felelte King a P6 Beat nevű dán rádióállomásnak, amikor arról kérdezték, hogy egy ponton egyszerűen csak leállítaná a Slayert, vagy a zenekar minden körülmények között megy majd tovább, mint például a Motörhead. „Viszont annak, amit mi csinálunk, van egy olyan fizikai vonzata is, ami a Motörheadnél soha nem volt meg. Ha megnézed a Motörheadet, játszanak a hangszereiken a színpadon, és nagyszerűek. Az első naptól fogva ezt csinálják, egy Slayer-koncert azonban sokkal inkább eseményszerű, több minden történik. Mindannyian ötvenesek vagyunk, és elég keményen nyomjuk a headbangelést a korunkhoz képest, és ez is a show része. Tom mondjuk a nyakműtétje óta már nem. De Garyvel átvettük tőle a stafétát, és Paul is elég rendesen nyomja. Tom pedig igazából jobban énekel és basszusgitározik, mióta nem lóbálja a fejét minden lehetséges irányba. Szóval a kérdésre visszatérve: én most úgy gondolom, hogy ha már nem tudnánk rendesen odatenni egy koncertet, remélhetőleg lenne annyi eszem, hogy azt mondjam, hogy oké, akkor most csináljunk egy búcsúturnét, aztán hagyjuk abba a dolgot. Nem szeretném, ha bárki is olyan formában látna bennünket, ahogyan nem kellene…”
Ez a pont ugyanakkor remélhetőleg még messze van. A Slayer tavasszal nagyszabású amerikai turnéra indul a Carcass és a Testament társaságában, majd a fesztiválszezonban ismét Európában játszanak, ott lesznek például a június 3-5. között megrendezendő, bécsi Rock In Viennán is. Novemberi, az Anthraxszel és a Kvelertakkal közös osztrák bulijukról itt írtunk.
Hozzászólások
Amugy is egy kövér disznó!
Honnan tudod?
Majd ha Lars megtanul dobolni...
A hozzászólok nem tudnak ráunni a nem tudós szövegekre.
Én igen.