Csak rá kell nézni a borítóra, és bárki megmondhatja, hogy ez egy retro zenekar. Mondjuk a Roadrunnertől enyhén szólva érdekes egy ilyen csapat bevállalása, nem is értem, talán csak túl sokat szívott valaki az A&R részlegnél. A csapat Michiganből származik, 2001-ben bírtak megalakulni. Aztán később sikerült fel is oszlatniuk magukat, majd újra összeálltak. Így megy ez.
megjelenés:
2003 |
kiadó:
Roadrunner / Record Express |
pontszám:
7 /10 Szerinted hány pont?
|
Igazából sokkal retróbb, elszállósabb zenére számítottam, ehelyett ez inkább simán nagyon amerikai laza rockzene, persze azért nem kicsit a "régiekre" alapozva. Hangzásban is, olyan, mintha a mostani stúdiótechnikát visszavitték volna a hetvenes évekbe, és úgy rögzítették volna a lemezt. Szóval benne figyel mind a két világ. A gitárszóló pl. tökre olyan koszosan-szőrösen szól, mintha harminc évvel ezelőtt lenne most. Pedig nincs is.
Feelinges, kicsit mocskos rock, négy fiatal leállt, 'oszt nyomja a rokkendrollt, érzésből. Tipikusan az a zene, amit nyáron jó hallgatni, valami olyan fesztiválon, ahol mászkálsz közben, nézelődsz, vagy autózás közben, hangosan, ha lehet valami bazi széles országúton, nem a mi kis göröngyös M7-esünkön... És hát cabrioban, nem másban. Ahogy nézem, négy dalba belenyúlt az egyik keverőember, Paul Ebersold is, most pont az egyik szól, Dead Man a címe, fel is figyeltem erre, hogy ez egy kicsit jobban tetszik, mint a többi.
Nem vágott hanyatt ez a lemez, de nem is mondhatom azt, hogy rossz. Az tény, hogy profi minden ízében, maguk a dalok sem bénák, szóval a maga műfajában felvállalható darab. Az meg egyéni ízlés és szocprobléma ki mennyit hallgat ilyen zenéket.