Shock!

november 05.
kedd
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

CD kritika tartalomböngésző

0-9ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Shadows Fall: Threads Of Life

A Threads Of Life mindenképpen fordulópontot jelent a bostoni Shadows Fall pályafutásában, hiszen az évek során Amerikában komoly lemezeladásokat produkáló, számos nagy turnén bemutatkozott banda odaát immáron az Atlantic istállójából indul neki a harcnak.

megjelenés:
2007
kiadó:
Roadrunner / CLS
pontszám:
9 /10

Szerinted hány pont?
( 7 Szavazat )

Kérdés, mire lesz elég a mamutkiadó támogatása – az is simán lehet, hogy elsikkad a lemez, de előfordulhat, hogy néhány még jobb turné és a komolyabb anyagi háttér miatt ugranak egy szintet felfelé. Én a hasonló esetekből kiindulva az utóbbira jóval kevesebb esélyt látok, de végül is ki tudja. A lemezen biztos nem fog múlni, az ugyanis megint jó.

A Shadows Fall utolsó két albuma, a The Art Of Balance és a The War Within nagyjából azonos vonalon mozgott, de még a tavalyi reszlis anyag, a Fallout From The War frissebb dalai sem mutattak semmi újat ahhoz képest, amit addig is tudtunk erről az erőtől duzzadó, a metalcore felől érkezett bandáról. Nos, a Threads Of Life ebből a szempontból már érezhető elmozdulást jelent, a zenekar ugyanis dallamosabb, mint valaha, a hardcore gyökerek pedig immáron alig érződnek náluk. Nem szívesen mondanék mást erre a lemezre, minthogy ez egy nagyon jól megírt dalokkal, ízes szólókkal, hatalmas riffekkel, groove-okkal telepakolt ízig-vérig modern, de mégis hagyományőrző amerikai metal bomba. Baromi jól el lehet hallgatni oda-vissza, borítékolhatóan ugyanúgy rengeteget fogom döngetni, mint elődeit, de színvonalban bizony nem tudtak rátromfolni az eddigiekre. Megbízhatóan hozzák az elvárhatót, de azt a pluszt nem érzem ebben az anyagban, amit elvártam volna tőlük. Nem váltásra gondolok itt, csak olyasféle felfrissülésre, előrelépésre, ami a régi ízek megőrzése mellett is egy új szintre emeli a csapatot. Valami afféle szemléletbeli fordulópontra, ami miatt olyan nagyra értékelem például az utolsó Lamb Of God vagy Trivium lemezeket.

Ettől függetlenül a Threads Of Life minden Shadows Fall kedvelőnek kellemes perceket fog okozni, ezek az arcok ugyanis baromira tudnak zenélni, és azzal is tisztában vannak, mitől nóta egy nóta. Eszméletlen módon érzik a tempókat, a gitártémákat, a hangulat, a dinamika fokozását, az ellenpontozásokat. Matthew Bachand és Jason Bittner a nagy thrash gitárduókat idéző feszességgel és kreativitással ontják magukból a gyilkosabbnál gyilkosabb riffeket, váltott szólóikat pedig egyszerűen tanítani kellene. Mesterien kovácsolják össze a dallamokat, úgy nyújtják a hangokat, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, és még tekeréseiket is perverz élvezet hallgatni. Jason Bittner szintén nem véletlenül feszít az utóbbi években minden amerikai dobosmagazin címlapján és belívein, az ő játéka is ismét élményszámba megy. Néha elég benantésen dobol amúgy a srác, nem csoda, hogy pár koncerten pont ő segítette ki az Anthraxet, amikor Charlie-nak éppen családi elfoglaltságai akadtak.

Ami Brian Fair énekest illeti, ő kollégáinál lényegesen gyengébb adottságokkal rendelkezik, sokan éppen ezért nem is képesek igazán megkedvelni a csapatot, pedig Brian egyrészt egy cseppet sem nyomja rosszul, másrészt ő is kimondottan sokat fejlődött az Of One Blood óta. Sosem lesz belőle egy Ronnie James Dio vagy akár egy John Bush, de én kimondottan elégedett vagyok azzal a teljesítménnyel, amit itt nyújt. A cseppet hácés üvöltözésben mindig is jó volt, de pont annyira mennek neki a stílust tekintve néhol kicsit hetfieldes „úgy énekelek, hogy igazából nem is énekelek" dolgok is, amennyire az ide szükséges. Refrének terén egyébként jelentősen beerősítettek, hallatszik, hogy komoly munka folyt a kórusok fogóssá, fülbemászóvá varázslásán.

A Threads Of Life-on számos hatalmas dal lapul, legyen szó a nyitó Redemptionről, a briliáns szólóval felvértezett Storm Windsről, a gyorsabb, üvöltözős Failure Of The Devoutról vagy a slayeres gitárdallamokkal startoló, majdnem 7 perces Final Callról, de kellemes a balladisztikusabb Another Hero Lost is. Röviden szólva ez egy teljesen jó kis lemez, erősen ajánlott mindenkinek, aki fantasztikus gitármunkát és mindenekfelett alaposan kidolgozott, remekül felépített nótákat akar hallani.

 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Friss

Hozzászólások

Galériák

 

Queensryche - Budapest, Club 202, 2013. október 23.

 

Depeche Mode - Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 2013. május 21.

 

Whitesnake - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. július 13.

 

Overkill - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

Jerry Lee Lewis - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2010. október 31.

 

Wackor - Budapest, Süss Fel Nap, 2005. február 8.