Noha Kerry King nemrég azt nyilatkozta, hogy elméletileg akár már jövőre is megjelenhetne a Slayer új albuma, a jelek szerint a helyzet nem ennyire egyszerű. Tom Araya egy új interjúban elmondta, amit már korábban is pedzegetett: bizonyos üzleti kérdéseket előbb rendezniük kell…
Interjút adott a Little Punk People-nak Tom Araya, a jelenleg épp a Lamb Of Goddal és a Behemothtal turnézó Slayer énekes/basszere, és a beszélgetés alapján kicsit még odébb van a 2015-ös Repentless folytatása. „Nem tudom”, felelte Tom, amikor azt kérdezték tőle, mikor kezdik meg az új album felvételeit. „Mindig is egy zenekarban akartam játszani, aztán összeakadtam a többiekkel, akik ugyanúgy gondolkodtak, mint én, és ezért összeillettünk. Elkezdtünk játszani, jammelni, írni a saját dolgainkat, aztán valaki azt mondta: írni akarok egy dalt, csinálni akarok egy lemezt. Aztán tartottuk magunkat ehhez. Harmincöt évvel később pedig olyan helyzetben vagyok, amire előzetesen soha nem gondoltam volna. Ma már üzlet a dolog. Régen nagyon élveztem a dolgot, mert imádtam, aztán valahogy lassan átfordult üzletbe. Már nem arról szólt elsődlegesen, hogy zenéljünk, hanem a zenélés üzletéről. Arra akarok kilyukadni, hogy Jeff ugye pár éve elhunyt, és előtte valahogy sosem törődtünk az üzleti ügyeinkkel, a tagsággal járó dolgokkal, meg ilyenekkel. Jelenleg Kerryvel ezeket a kérdéseket tesszük rendbe. Ami a következő lemezt illeti, meglátjuk. Az előző album munkálataiból még maradt hat-hét dal…”
Araya, aki köztudottan Jeff Hannemann-nel ápolta a csapatból a legközelebbi baráti viszonyt, ma már sajnálja, hogy nem próbált meg többet segíteni a 2013-ban elhunyt gitárosnak. „Ha oldalra nézek, Garyt látom, de természetesen eszembe jut Jeff, főleg, amikor a közösen írt dalainkat játsszuk. Mi ketten sokat dolgoztunk közösen, számos nótát raktunk össze együtt. A Repentless pedig Kerry és az én együttműködésemből született, de mégsem. Na, ez egy támpont neked. Most adtam épp egy komoly támpontot”, nevetett Araya. „De a lényeg, hogy sokat gondolok Jeffre, különösen a záró Angel Of Deathnél, amivel előtte tisztelgünk. Az ember mindig azon agyal, mit csinálhatott volna másképp… Arra gondolsz, többet is tehettél volna bizonyos esetekben, én pedig pont így érzek ebben a kérdésben. Úgy gondolom, többet kellett volna segítenünk vagy segítenem neki.”
A Slayert Stockholmban mi is láttuk pár héttel ezelőtt.
Hozzászólások
Más. A fenti nyilatkozat nekem inkább szól arról, hogy egyrészt Arayának mennyire hiányzik Hennemann, és burkoltan arra is célzott, hogy vele könnyebben együtt tudott dolgozni, mint Kinggel (zenét sosem írt, csak szövegeket - bár azt el tudom képzelni, hogy az énektémák miatt össze kellett dolgozniuk, és nekem nagyon úgy tűnik, hogy Hannemanal ez könnyebben ment , mint Kinggel - többször is működtek együtt).
Meg Araya nem a turné előtt hetekkel/napokkal mondta azt, hogy akkor én nem megyek. Gondolom a mostani turnét még letolják a régi megállapodással , aztán a következő turné/lemez előtt jöhet egy másik. Nincs ebben szerintem semmi rendkívüli, csak ritkán látunk bele.
Más a helyzet, mert Lombardo a 2002-es visszatérése után végig alkalmazotti státuszban volt a zenekarban, nem egyenlő partnerként a három főarc mellett.
Hozzáteszem a fentiek fényében lehet, hogy a Lombardo-féle affér is megérdemelne egy átértékelést.
Tudod, van, aki idővel kinő ebből a gyermeteg faszságból amit szűzkisfiúk nyomatnak mert nem jutnak pinához :O)
Dalszövegeik és életvitelük között éles ellentmondás tátong.
Miközben az igazi sátánista zenekarok alig kapnak támogatást Root,Sacrofago, Varathron,Urn stb. Hitük megkérdőjelezhe tetlen.
1. zenét csak King és Hannemann írt. A legtöbbet talán Hannemann, utána King, és még mérhető mennyiségben közösen.
2. Elvétve van csak olyan szerzemény, aminek a zenéjét King írta, a szövegét viszont más. Fordítva sokszor előfordul, hogy JH zenéjéhez KK írta a szöveget. Araya pedig leginkább Hannemann-nal írt dalokat.
Kerry King valószínűleg vagy nem szeret másokkal dolgozni, vagy ha elkezd valamit, be is fejezi. Nem hinném, hogy ez egy csapásra megváltozna.
Mellesleg Araya maga nyilatkozta, hogy egyrészt Chilében nőtt fel vallásos keresztény családban, tehát az alap megvolt (ez persze önmagában még nem jelent semmit), másrészt a szólásszabadság részeként tekint a többiek dalszövegeire. És mivel nem bigott vallásos, hanem egyszerűen hisz egy felsőbb hatalomban, akárhogy is nevezzék, így nem tartja ellentmondásosn ak, ha a Slayer okkult dalszövegeit tolmácsolnia kell. És, mint mindenkinek, neki is van egy "sötét oldala", amit "kielégíthet" mind a zenével, mind a szövegekkel. Nem hinném, hogy ennél többet kéne belelátnia bárkinek is.
A Slayer kirakat sátánizmusa mögött soha nem volt több, aki elhitte, azt elég jól átejtették a palánkon a fiúk. Soha nem volt Araya, vagy a többiek sátánisták. Szóval, ezért van az, amit furcsának vélsz, hogy Araya miért tud hívő létére ilyen dalokat énekelni. Amúgy meg, ahogy Araya említi is az interjúban, a Slayer mára már csak üzleti vállalkozás, kvázi egy jól csengő márkanév a zeneiparban, ilyen szinten meg (nekik) teljesen mindegy milyen felállással viszik tovább a zenekart. Ez legfeljebb a régi rajongóknak okoz/okozhat nemtetszést.
Ott a pont! Illetve a Slayer-tagok munkajanak jellege miatt valoszinuleg Hanneman orokoseivel, a szerzoi / eloadoi jogi hagyatekot kezelokkel is komoly targyalasokat kell lefolytatni...
Na, mondjuk ebben teljesen igazad van. Jogos.
Azért az majd' minden interjúból lejön, hogy Arayának hiányzik igazán Hanneman. RIP. De máshogy lenne ez az egész ha még élne.
Azért azt ne felejtsd el, hogy az egyik oszlop kidőlt, és még egy háromszemélyes, hálószobai kis fusicégben is újra kell rendezni a hátteret ilyenkor. Pláne egy ekkora bizniszben, hiszen a Slayer metalszinten nagy név, és komoly pénztermelő is, amiből ráadásul a zenészeken kívül is sok alkalmazott él.