A legtöbb zenész manapság általában panaszkodni szokott a zeneipar természetéről, de akadnak azért kivételek is. Kip Winger például ilyen, aki saját bevallása szerint akkor is tökéletesen elégedett lenne, ha innentől fogva élete végéig csak zenét tanulna vagy tanítana.
„Öt videót forgattunk az új lemezhez, amiket nagyjából egyszerre hoztunk ki, de már nem gondolkodunk single-kben”, mondta a Songfactsnek adott interjújában Kip. „Egyszerűen csak próbálunk haladni és jó benyomást kelteni. De hát a zeneipar totálisan elbaszódott mára. Tegnap egy interjúban valaki megkérdezte, mit szólok hozzá, hogy a Mötley Crüe 499 dollárt kér egy VIP-passért. Én meg megkérdeztem, szerinte nekünk milyen érzés, hogy egymillió pandorás lejátszásért összesen 200 dollárt üti a markunkat. Az internet egyszerűen megtizedelte a szellemi tulajdont, a másik oldalon viszont mindenkit kreatívabbá tett. Összességében minden internetes lehetőség csak segítette a bizniszt, leszámítva, hogy a szellemi tulajdonjogok ma már egyszerűen semmit sem érnek. Ha nem te vagy a KISS vagy a Bon Jovi, küzdened kell a túlélésért.”
Wingert mindez ugyanakkor annyira nem izgatja. „A CD ma már csak a merch része, haver, de én úgy közelítek ehhez, hogy a zene funkcióját sokkal fontosabb megérteni. Engem nem érdekelnek a pólók meg az összes többi hasonló, én egyszerűen csak jó zenét szeretnék írni. Ennyi. Mániákusa vagyok a zeneelméletnek, imádok zenét tanulni, és nyilván csak egy meghatározott körben. Sosem mondok például olyat, hogy minden zenét szeretek, az ilyesmi nem nekem való. Van egy konkrét paletta, amit tanulmányozok. Akkor is elégedett lennék, ha egész hátralévő életemben csak zenét tanulnék. Nem próbálok rocksztár lenni, az is tökéletesen boldoggá tenne, ha egy zenei suliban taníthatnék, vagy valami ilyesmi. Én így közelítek ehhez az egészhez, és próbálom elérni, hogy ne unatkozzak. Kölyökként rocksztár akartam lenni, jó móka is volt, de aztán 16 évesen elkezdtem klasszikus gitárt tanulni, aztán bekerültem a balettbe, megismertem Sztravinszkijt, és azt kérdeztem magamtól: hogy képesek erre emberek? Ez elképesztő! És mindig szerettem volna megtanulni, hogyan kell valami hasonlót alkotni. Nem gondoltam, hogy képes lennék rá: akkor még teljesen elérhetetlennek tűnt, hogy egy szimfonikus zenekar játssza valamelyik darabomat. Most már ezt is elértem, ami fantasztikus, viszont pokoli sok időbe telt, mire megfelelően szólt minden. Rengeteg rockzenész próbál átmenni komolyzenébe, és mind azt gondolják, hogy majd valaki más meghangszereli nekik a dolgaikat. Na, ezek a srácok nem csinálták meg a házi feladatukat…”
A Winger legújabb lemeze, a Better Days Comin’ tavasszal jelent meg.
Hozzászólások
Van igazság a szavaidban! Nem is kevés!
Idézet - Chris576:
Köszi :)))))))
Igen, ha négy kerekem lenne, akkor meg autó lennék. Egyezzünk meg annyiban, hogy amint beteleportálgat nak az emberek a koncertekre, akkor onnantól igazat fogok adni neked.
Ki mondta, hogy te nem fizettél érte? Általánosságban beszélek, ahogy te is.
vagy hogy mikor lehet olyat olvasni, hogy nem igazi zenész az, aki pénzt fogad el azért, hogy zenélhet.
De ha a koncertre beteleportálás neadjisten megoldódna, mindjárt ingyen járna koncertre minden "rajongó" és meg is magyaráznák, hogy hja kérem, ilyen a világ és ha durciztok, majd zenél az, aki így is fellép.
Hasonló ez ahhoz a végtelenül cinikus szemlélethez, amit a munkaadók alkalmaznak a kiszolgáltatott munkavállalókka l szemben: ha nem tetszik valami vagy kevés a fizu, akkor el lehet menni, százan ugranak a helyedre, haver, akik megszakadnak az éhbérért.
Ezt senki sem mondta. A zenék lemásolását lehetetlen megakadályozni, a koncertre beteleportálás viszont kicsit nehezebb egyenlőre. Ha valaki nem akar ennyi pénzért zenélni, akkor nem fog, mint írtam millióegy szűk körben ismert banda van, akik nagyon jó zenét csinálnak és az internetet nekik ugródeszka. Ha a régi nagyok durciznak, mert változott a világ az elmúlt 20 évben, akkor majd zenélnek mások.
Az a véleményem, hogy az igazi metál zenét pont hogy az internet mentette meg, ez szállítja az utánpótlást. Ha nem lenne ez az ingyenes zeneszerzési lehetőség, akkor tized ennyi rock zene hallgató 30 éven aluli nem lenne, mint most, lehetőség van folyamatosan megújulni és így nem fog eltűnni a süllyesztőben ez a zene, mint sok más stílus, ami olyan szerencsétlenül járt, hogy még az internet előtt kihalt az eredeti rajongók nemzedéke.