Érdekes különlegesség, hogy a grindcore talán legmeghatározóbb alakulata, a brit Napalm Death mellett idén alig pár napos eltéréssel az irányzat egy másik, szintén jelentős formációja rukkolt elő új hangzóanyaggal. Az amerikai Terrorizer fogalom a grindcore-ban, de jelentősége persze átkúszik más rokon irányzatokba is, így valószínűleg alig találnánk olyan death metal csapatot, akik kérdésünkre ne említenék meg legfőbb hatásaik között a kaliforniai alapbandát.
Kult státuszukat az amerikaiak egyébként annak is köszönhetik, hogy klasszikus debütáló lemezük, a World Downfall megjelenésekor már nem is léteztek. Tizenhét évet kellett várniuk a rajongóknak ahhoz, hogy ismét legyen Terrorizer, ám a feltámadást megpecsételő, sokakat megosztó 2006-os Darker Days Ahead ismét szomorú apropóval bírt: ez az album jelentette az alapító/gitáros Jesse Pintado hattyúdalát. A jövő ekkor ismételten sötétbe borult a zenekar előtt, de tavaly a másik alapító, a blastbeat-császár Pete Sandoval - kihasználva a gerincproblémái szülte kényszerpihenőt - gondolt egyet, és felhúzta a harmadik Terrorizer lemezt. Ez nem épp olyasmi, amit az orvos felírna egy gerincműtétet követően, de Commando Sandovalról sejtjük már egy ideje, hogy valamiféle kiborg lehet.
megjelenés:
1998 |
kiadó:
Season Of Mist |
pontszám:
7 /10 Szerinted hány pont?
|
Sandoval „újdonsült" társai között most is itt üdvözölhetjük az előző lemezt felhörgő Anthony Rezhawkot, aki öblös danolászásával sok pluszt nem tesz hozzá a végeredményhez - gyakorlatilag azt hozza, amit ilyenkor mindenki elvár. A néhai Pintado helyén hegesztő Katina Culture becsülettel szolgálja neves elődje hagyományait. Témái között előfordulnak egész pofás szösszenetek, így a címadó, az Ignorance And Apathy vagy a már-már fogós Evolving Era igen emlékezetes riffekkel operál. Ugyanakkor a sablonokba is bele-belebotlik, a Flesh To Dustot például sokszor hallhattuk már a múltban, csak épp más címeken.
A zenekart végül egy régi-új cimbora, David Vincent teszi teljessé. Ha már Sandoval nem tudott vagy nem akart közreműködni a legutóbbi Morbid Angel lemezen, hát a hegy megy Mohammedhez elvén ő csalogatta magához kollégáját. Ahhoz viszont, hogy igazán hallhassuk itt Vincent játékát, elég keményen kell hegyeznünk a fülünket, de ez a basszusbetemetés sajnos az irányzat egyik jellegzetes gyermekbetegsége.
Nehéz igazságosan kezelni ezt a lemezt. Nyilván, ilyen vén rókák nem hibáznak, ők tényleg tudják, mitől döglik a darára éhes publikum. Ámde ebbéli tulajdonságuk egyben végzetük is, hiszen zenéjük nagyon kiszámítható, mindenféle izgalmaktól mentes. Ez a negyvenpercnyi riffgörgeteg csupán egy masszív grindcore/death anyag, ami a középmezőnyből ugyan kitűnik, köszönhetően a minden pórusából áradó profizmusnak, de kivételesnek sem igen nevezhető.
Hozzászólások
ez is.
A Hordes of Zombies meg egy lapos lemez lett. Aki előszrö hall ilyet, annak lehet, hogy bejön a kiméletlen csépelés, de több death/grind lemez meghallgatása után nekem egy kicsit unalmasnak tűnik.
A 7 pont reális rá.
Az új lemezről 1 számot hallottam eddig az bejött, szóval be kell szerezzem ezt a lemezt.
Jó lenne egyszer élőben látni őket még igy is ,h Jesse már eltávozott!